Як Львів готується до складної зими: про опалювальний сезон та рекомендації для жителів

[ad_1]

Як Львів готується до складної зими: про опалювальний сезон та рекомендації для жителів

Розповідаємо, яка ситуація у Львові з підготовкою до зими в умовах війни та чому важливо жителям запасатися необхідним. 

Окупанти продовжують завдавати удари по критичній інфраструктурі нашої країни. Через це можуть виникати перебої з електро-, газо- і водопостачанням. Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися, як Львів готується до зими, про готовність міста до подачі тепла жителям, а також рекомендації людям, чим варто запасатися через можливі надзвичайні ситуації. 

Про готовність до опалювального сезону

У коментарі кореспондентці 032.ua директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець зазначив, що Львів на 100% готовий до початку опалювального сезону. Провели всі планові роботи на джерелах теплопостачання. Зокрема замінили близько 5,5 км теплових мереж, провели ремонт і налаштування всіх необхідних джерел тепла. 

Наразі вже розпочали подавати тепло до близько 50 бюджетних установ на основі листів-звернень. Йдеться по школи, садочки, лікарні. 

Для мешканців опалювальний сезон розпочнеться, коли впродовж трьох діб середньодобова температура буде нижче 8 градусів. До кінця жовтня такої температури синоптики не прогнозують, тому опалювальний сезон у Львові планують розпочати у листопаді. 

Про підготовку міста до зими в умовах війни

Зважаючи на те, що країна в стані війни і можливі різні загрози, у Львові готуються до різних сценаріїв опалювального сезону. Тому, крім звичайної підготовки до зими, розробили сценарії реагування і дій у разі обмеження чи відсутності постачання газу та електроенергії. Роблять запаси альтернативних видів палива, готують альтернативні джерела опалення.

Є також план розгортання пунктів обігріву. Якщо буде необхідно, то для жителів організують систему інформування, щоб мешканці змогли дізнатися, де найближчий такий пункт біля їхнього будинку.

Крім того, у Львові мешканці продовжують встановлювати буржуйки в укриттях багатоквартирних будинків на випадок надзвичайних ситуацій. На сьогодні вже обладнали 381 металеву піч. Також жителі купують генератори, дрова. 

«Ворог робитиме все для того, щоб ця зима була надскладною для нас. Тому ми маємо бути єдиною громадою і робити все від нас залежне. Зокрема, обладнати пункти обігріву в укриттях, економити електроенергію, тепло та воду», —  зазначив мер міста Андрій Садовий. 

Чим варто запастися жителям

Ця зима може бути досить складною, тому жителям радять підготуватися до ситуацій, якщо не буде  буде електроенергії, буде проблема з опаленням помешканням, не буде газу, буде проблема з постачанням води. Відтак, публікуємо актуальні рекомендації. 

Що потрібно підготувати на випадок відключення води

Людям радять запастись питною та технічною водою щонайменше на три доби. Для того, щоб її не переплутати, слід зробити відповідні позначення на пляшках. Також можна використовувати питну воду з бюветів, колодязів, шахтних криниць.

Так, одній дорослій людині потрібно на добу: 1,5 — 2 літри питної води; 10 — 12 літрів для гігієни та для приготування їжі. 

Що потрібно підготувати на випадок відключення електроенергії:

  • ліхтарики та аналоговий радіоприймач на батарейках, а краще на акумуляторах;
  • сірники, свічки і сухий спирт;
  • заряджені телефони й інші необхідні пристрої та додаткові павербанки. Коли відключать електроенергію, увімкніть на ґаджетах режим енергозбереження;
  • тижневу потребу питної води та їжі, яка готується «у польових умовах» або уже готова до вживання. Їжа та вода довше залишатимуться теплими у термосах;
  • аптечку з необхідними ліками, які ви приймаєте постійно, а також з тим, що може знадобитися в разі поранення;
  • теплі речі та ковдри.

Що рекомендують мати на випадок відсутності газу

У разі відсутності газопостачання жителям радять мати сухий спирт, туристичні газові примуси та балони з газом для них. Крім того, запаси продуктів швидкого приготування та довгого зберігання.

Читайте також: На Львівщині електроенергію вимикатимуть за групами: графік відключення світла

Фото на головній умовне: Романа Балука

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *