"Я підкорюю не гори, а себе", - львів’янка, яка піднялася на найнебезпечнішу вершину світу

[ad_1]

"Я підкорюю не гори, а себе", - львів’янка, яка піднялася на найнебезпечнішу вершину світу
У львівському "Центрі Шептицького" 10 серпня відбулася зустріч із альпіністкою Оксаною Літинською.
Львів’янка Оксана Літинська входить у Клуб 7 вершин, оскільки підкорила найвищі гори всіх континентів світу. Вона є третьою українкою, яка піднялася на Еверест (22 травня 2019 року), а 28 липня цього року стала другою із різницею в одну добу, яка побувала на горі К2 (Чоґорі), що є другою за висотою вершиною планети, більш небезпечною ніж Еверест.
"Я не підкорюю гори. Підкорюю себе. На гори просто сходжу", — наголосила альпіністка під час свого виступу в "Центрі Шептицького", ділячись своїми враженнями.
Журналістка сайту 032.ua. зібрала найціквіші рефлексії з її виступу:
Із вершини К2 відкриваються неймовірно фантастичні краєвиди. Нам дуже пощастило з погодою, вітру майже не було. Кілька днів до цього вони були дуже сильними і змели залишковий настил снігу, який міг би створювати небезпеку лавин. Дуже багато команд не вийшли на К2 саме через небезпеку лавин…
Під час спуску з гори у мене влетіло каміння і зламало ребро. Там багато каміння, зліпленого льодом, і коли світить сонце, воно може відвалюватися. Також може летіти каміння з-під ніг людей, які лізуть догори.

Мандрівка на К2 зайняла десь 1,5 місяці. 25 червня ми прилетіли в Ісламабад, а 4 серпня я звідти вилетіла. У мене ще досі загоюється ребро…
Щоб піти на К2 потрібно мати певний досвід фізичної підготовки та технічної, тому що там багато льодових ділянок. Для відпрацювання технічних моментів допомогли поїздки в Шотландію, Альпи. А що стосується фізичної підготовки, то за рік до експедиції тренувалася 15-20 годин в тиждень. Підніматися вгору з тяжким наплічником — найкраще тренування для мене.
Якими були перші емоції, коли я опинилася на К2? Хочу сказати, що на висоті 8 тисяч метрів голова наче в тумані. Перед цим я собі планувала сказати щось важливе і величне на відео, але нічого цього не зробила (сміється, — ред.). 

Питання ціни завжди є одним з перших, які задають… Якщо це спортивна експедиція, коли ви все самі собі заносите, самостійно ставите перила, переважно купуєте сервіс тільки у базовому таборі, тоді це обійдеться у близько 20 тис. доларів. Якщо хочете, щоб з вами йшов західний гід, то заплатите 130 тис. доларів. Правда завжди посередині.
Наприкінці 90-го року прийшла в "Пласт" і він дав великий поштовх любові до гір. У високі гори почала ходити в 2013 році. Піднялася на гору Аконкагуа висотою майже 7 тисяч метрів і ми з чоловіком фактично заразилася цими експедиціями. Але, на жаль, коли піднімалися на Еверест, у нього почалися крововиливи в очах і він не зміг йти далі й був змушений повертатися назад. Тепер він не ходить у високі гори…
Більшість смертей, які відбуваються в горах, є на спусках. Тоді всі вже дуже втомлені, тому треба бути дуже обережними.

Гора Деналі, яка розташовується на Алясці, — моя улюблена (найвища гора Північної Америки, її висота — 6190 м). Завжди кажу, що це чесна гора: ти сам все несеш, тягнеш у санках, ті досягнення, які ти отримала, на 100% твої.
Чи хотіла бути першою українкою, яка дісталася К2? Суперництва між нами не було (Ірина Галай є першою українкою, яка піднялася на К2, вона підкорила другу за висотою гору в світі 27 липня. Оксана Літинська піднялася на гору 28 липня і стала другою, — ред.). Це ж не спортивна експедиція, а комерційна. Тому для мене це дещо смішно звучить… Було вирішено, що інша команда йде першою, а ми другими. Ніякого суперництва!
Багато альпіністів є вегетаріанцями. Однак деякі на час експедиції переставали бути вегетаріанцями (сміється, — ред.). Якихось свіжих салатів, фруктів там і справді дуже бракувало. Я брала з собою сублімати від однієї української компанії і скажу вам, що на висоті 7900 м пісний борщ із квасолею — це те, що дуже допомагає (сміється, — ред.). М’яса на висоті зовсім не хочеться їсти…
Що далі? Хочеться трохи віджити та повернутися до роботи (Оксана Літинська працює фінансовою директоркою CIB International — лондонського банку, що є частиною Standard Bank Group, — ред.). Високі гори — наркотик, може через кілька місяців знову захочеться чогось. Побачимо… Можливо, буду дертися по кар’єрній драбині (усміхається, — ред).
Читайте також: Телепорт в історію: мандрівка в середньовічне княже місто під Львовом, — ФОТО, ВІДЕО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Купили дипломы магистра Тоора-Хем. Купили http://market-diplom.com/ дипломы магистра Саскылах. Многие люди мечтают основать собственную компанию и взять в свои руки управление своим будущим. Предпринимательство — дост

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *