Як змінювалася головна ялинка Львова впродовж 10 років - ФОТО

[ad_1]

У рамках редакційного спецпроєкту «ТОП від 032.ua» пропонуємо переглянути добірку фото, якою була головна ялинка у Львові впродовж останніх десяти років. 

Традиційно напередодні новорічно-різдвяних свят у Львові встановлюють головну ялинку. Попри повномасштабну війну, цьогоріч також височить «незламна» зелена красуня. Кореспондентка 032.ua пропонує згадати, як впродовж років змінювалося святкове дерево у місті. 

Головна ялинка 2013 року

Цього року у Львові встановили 17-метрову ялинку. Тоді народні майстри Остап Сойка та Оксана Когут виготовили для зеленої красуні 200 автентичних прикрас. Також можна було побачити ангели, які сповіщають світу про народження Ісуса Христа та різнокольорові кульки від склодзеркального заводу. ЛКП «Львівсвітло» облаштувало ілюмінацію.

Головна ялинка у Львові 2013 року, Фото: з відкритих джерел

Головна ялинка у Львові 2013 року, Фото: з відкритих джерел

Головна ялинка 2014 року

Головну ялинку до Нового 2014 року у Львові привезли зі смт. Східниця. 18-метрове дерево коштувало 2,7 тисячі гривень.

Ялинку вирішили зробити особливою, щоб вона була символом позиції жителів, символом солідарності з Євромайданом. Прикрасили українськими гербами, тризубами та символами Євросоюзу — зірками, а також дерев’яними іграшками яворівських майстрів, іграшками ручної роботи, які виготовили учні художньої школи ім. О. Новаківського і 40 синьо-жовтими світильниками. 

Головна ялинка у Львові 2014 року, Фото: Олесандра Мазуренко

Головна ялинка у Львові 2014 року, Фото: Олесандра Мазуренко

Головна ялинка 2015 року

Хоча цього року у місті було багато дискусій щодо встановлення ялинки через війну та трагічні події на Майдані, однак головне святкове дерево все ж встановили. Висота новорічної красуні сягала 17 метрів, вартість становила 4152 грн. Її привезли до Львова з Дрогобицького лісгоспу. Тоді на офіційному відкритті також взяли участь діти зі східних областей країни, з Криму. 

Головна ялинка у Львові 2015 року, Фото: з відкритих джерел

Головна ялинка у Львові 2015 року, Фото: з відкритих джерел

Головна ялинка 2016 року

Напередодні 2016 року у Львові встановили 20-метрове зелене дерево, яке привезли із Дрогобицького лісгоспу. Воно обійшлося місту в 7485 гривень. Ялинку прикрасили дерев’яними іграшками, а також підсвітили патріотичними синьо-жовтими кольорами.

Головна ялинка у Львові 2016 року, Фото: пресслужби Львівської міськради

Головна ялинка у Львові 2016 року, Фото: пресслужби Львівської міськради

Головна ялинка 2017 року

Напередодні новорічних свят 2017 року у Львові придбали ялинку близько 20 метрів неподалік від Східниці у Дрогобицькому районі. Її прикрасили дерев’яними іграшками, традиційно виготовленими яворівськими майстрами, а також синьо-жовтою підсвіткою.  

Головна ялинка у Львові 2017 року, Фото: пресслужби Львівської міськради

Головна ялинка у Львові 2017 року, Фото: пресслужби Львівської міськради

Головна ялинка 2018 року

Цього року у Львові не витратили ані копійки на придбання новорічного дерева. Ялинку місту подарувала жителька Брюхович — Любов Поврозник. Її прикрасили гірляндою, яку замовили за кордоном. Внизу, поблизу ялинки, встановили декорації-подарунки різних висот.

Головна ялинка у Львові 2018 року, Фото: Назар Юськів для 032.ua

Головна ялинка у Львові 2018 року, Фото: Назар Юськів для 032.ua

Головна ялинка 2019 року

Цього року ялинку місту Львову подарувала мешканка села Буда Яворівського району — Надія Петрух. Новорічне деревце росло у її дворі 37 років та досягнуло 20 метрів у висоту. Окрасою ялинки стали яворівські іграшки та професійна ілюмінація.

Головна ялинка 2020 року

Головну новорічну ялинку 2020 року місто теж не купувало. Дерево зрізали з території колишнього заводу «Кінескоп», адже воно було аварійне і могло впасти. Встановили блакитна красуню, яка у висоту становила 17,5 метрів. Зробили акцент на освітленні та прикрасили ялинку жовто-білою підсвіткою, іграшок не використовували. 

Головна ялинка у Львові 2020 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка у Львові 2020 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка 2021 року

До Нового 2021 року до Львова привезли головну ялинку із села Опака Дрогобицького району. Висота зеленої красуні — понад 18 метрів. Прикрасили її минулорічною ілюмінацією, тобто використали жовто-білу підсвітку. Крім того, після урочистого відкриття із нового музичного фонтану на площі перед Оперним театром впродовж різдвяних свят лунали колядки.

Головна ялинка у Львові 2021 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка у Львові 2021 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка 2022 року

Головною ялинкою 2022 року стала 17-метрова красуня, яка прибула до Львова з села Оброшине. Її місту подарував Василь Козленко. Дерево довго росло на території біля його будинку, а згодом стало небезпечним через загрозу пошкодити дім під час бурі. 

Цьогоріч у Львові розробили нову концепцію прикрашення міста до свят. Головним символом став різдвяний «павук» та його окремі елементи — ромби. У такому стилі вбрали і головну ялинку.

Головна ялинка у Львові 2022 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка у Львові 2022 року, Фото: 032.ua

Головна ялинка 2023 року

Цього року через повномасштабну війну довго тривали дискусії, чи варто встановлювати головну ялинку у Львові. Ухвалити рішення, що потрібно, однак без гучних святкувань. 

Відтак, «незламна ялинка» міста становить 14 метрів. Її подарувало шкiряне пiдприємство «Свiтанок». Використали минулорічну ілюмінацію, однак зменшили її кількість задля економії електроенергії. 

Дерево прикрасили особливою верхівкою — стилізованим протитанковим їжаком. Її виготовили два слюсарі та зварювальник цеху механообробки вагоно-ремонтних майстерень «Львівелектротрансу». Вага виробу – 1,3 кг, розмір – 1,2 м, матеріал – алюмінієвий тавр.

«Цьогорічна ялинка – це дерево, яке символізує нашу перемогу добра над злом. Вона для нас важлива не просто як різдвяна прикраса міста, а багатьма глибшими сенсами. Львів зараз є великою домівкою для багатьох українців, тому ми б хотіли подарувати їм всім трішки свята», – розповіла директорка департаменту розвитку Львова Наталія Бунда.

Читайте також: У Львові в трамваях і тролейбусах лунатимуть колядки

Фото на головній: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *