Новий навчальний семестр у школах Львова: 7 нововведень, які хочуть запровадити

[ad_1]

Новий навчальний семестр у школах Львова: 7 нововведень, які хочуть запровадити

У рамках редакційного спецпроєкту «ТОП від 032.ua» редакція створила добірку головних нововведень, які планують запровадити у школах Львова. 

23 січня у школах Львова стартував другий навчальний семестр в очному форматі. Попри всі складнощі в освітній сфері у період повномасштабної війни, в місті планують запровадити нововведення для школярів. 

Зокрема, про зміни у новому навчальному семестрі в школах міста під час брифінгу розповів начальник управління освіти Львівської міськради Андрій Закалюк. Пропонуємо дізнатися про сім головних нововведень. 

1. Прогулянки для учнів молодших класів 

У львівських школах запроваджують проєкт «Гайда на прогулянку».Відтепер учні молодших класів щодня в межах навчального процесу ходитимуть на прогулянки. Їх будуть проводити за будь-якої погоди. 

«Нам всім подобаються гарні відео, де за кордоном так роблять, але ми можемо це втілили і в наших навчальних закладах. Ми ініціювали цю ідею і просимо керівників шкіл підтримати її. Кожна школа може цей процес організувати, трішки скоригувавши розклад.

Також просимо батьків нас у цьому підтримати та дати дітям до школи парасольки, теплий одяг, взуття», – розповів керівник управління освіти Львова Андрій Закалюк.

2. Запровадження шкільних ліг

Цьогоріч у львівських школах хочуть запровадити ліги. Зокрема, спільно з управлінням спорту стартує шкільна ліга, яка охоплюватиме три види спорту — мініфутбол, баскетбол та волейбол. Вже школи обрали логотипи і назви команд. У лютому розпочнуться відбіркові ігри, які спершу пройдуть на районному рівні, а потім – міському.

Друга шкільна ліга — інтелектуальні змагання. Це будуть ігри для учнів 8 — 9 класів, хто хоче позмагатись знаннями. 

3. Навчання зі стрільби для учнів старших класів 

З другого семестру планують проводити навчання зі стрільби та поводження зі зброєю для усіх учнів 9 — 11 класів. До цього будуть залучені вчителі, а також мають ідею, щоб такі навчання проводили хлопці, які повернулися з війни.

Навчання буде відбуватись на базі опорних шкіл, які мають облаштовані тири та спеціальний інвентар. 

4. Залучення школярів до ідей пластового руху

Управління освіти в цьому семестрі також планує інтегрувати пластовий рух в освітнє середовище. Наразі вони разом із організацією скаутів «Пласт» розробляють план по залученню школярів до ідей пластового руху, щоб більше дітей мали змогу долучитись до соціального, фізичного, духовного та емоційного розвитку разом з вихованцями та волонтерами «Пласту». 

5. Запровадження онлайн-олімпіад КІТ – квести і тести

Цьогоріч у школах Львова планують організувати свої  місцеві олімпіади на базі електронного щоденника. Вони будуть називатися КІТ – квести і тести. Їхня концепція буде розроблена компанією «НІТ» (Навчання і Технології) спільно з управлінням освіти міської ради. 

6. Учнівське самоврядування

У новому навчальному семестрі особливу увагу хочу сконцентрувати на учнівському самоврядуванні, щоб діти могли навчитись брати на себе відповідальність, щоб вони брали участь у змінах у школі. При цьому, щоб школи залучали дітей до самоврядування і дослухатись до їхніх ідей та порад.

За словами начальника управління освіти міськради Андрія Закалюка, ця синергія та співпраця між вчителями, батьками та учнями принесе користь всім.

7. Нова модель стосунків батьків зі школою

Наразі також в місті розроблять нову модель стосунків батьків зі школою, щоб батьки брали більше участі в житті школи, розуміли правила. За словами Андрія Закалюка, адже добре налагоджена комунікація між батьками і школою здатна краще організувати освітній процес. 

Зазначимо, у першому семестрі навчального року в школах Львова через повітряні тривоги не відбулося всього 10% уроків.

Читайте також: Що змінилося у Львові впродовж 2022 року

Фото на головній: Романа Балука

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *