Як вибрати гарну пральну машину

Наші фахівці з ремонту пральних машин розкажуть вам основні функції пральних машин з фронтальним та вертикальним завантаженням, енергоспоживання та іншу важливу інформацію.

Пральні машини — одна з найскладніших побутових приладів. Їх важко транспортувати, ринок наповнений складним жаргоном та привабливими «інноваціями», і, звичайно ж, існує стрес, пов’язаний з прийняттям рішень, який виникає за будь-якої великої та дорогої покупки.

Пральна машина

Хорошою новиною є те, що високоякісна пральна машина прослужить дуже довго, тому вибирайте її з розумом, і ви безтурботно пратимете протягом багатьох років.

Фронтальне завантаження чи вертикальне завантаження?

Перший крок у звуженні вашого вибору — вирішити, чи ви надаєте перевагу пральній машині з фронтальним завантаженням або пральній машині з вертикальному завантаженню . Можливо, у вас вже є переваги, засновані на вашій попередній пральній машині, місці для прання або навіть вашої мобільності, але завжди варто вивчити, чому той чи інший варіант може підійти вам найкраще.

Фронтальне завантаження

Пральні машини з фронтальним завантаженням зазвичай коштують дорожче, ніж машини з вертикальним завантаженням, але працюють краще і споживають менше води та енергії. Вони працюють, обережно перевертаючи вашу білизну знову і знову, піднімаючи її та неодноразово опускаючи у воду для прання. Хоча це звучить суворо, вони насправді досить ніжні з одягом. Це також дозволяє їм краще впоратися з незбалансованими навантаженнями. Оскільки вони використовують менше води, цикл прання часто займає більше часу, ніж у машин із вертикальним завантаженням, хоча багато машин з фронтальним завантаженням мають цикли «швидкого прання.

62d1399fa7b6a.jpg

Якщо у вас є сонячна гаряча вода і ви хочете використовувати її для прання, вам потрібна пральна машина із підключенням до гарячої води. Знайти фронтальні навантажувачі з подвійним підключенням до гарячої та холодної води може бути складно, оскільки більшість із них мають внутрішні нагрівачі.

Плюси

 • Як правило, використовуйте менше води
 • Як правило, більш енергоефективно при пранні у теплій воді
 • Використовуйте менше миючого засобу
 • Більше програм та варіантів вищої температури
 • Дешевше в експлуатації
 • Більш висока швидкість віджиму, що означає більш швидке сушіння (і дешевше, якщо ви використовуєте сушарку для білизни)
 • Найкраще підходить для невеликих приміщень — ви можете поміститися під лавкою або поставити сушарку на неї

Мінуси

 • Більш тривалі цикли прання – у деяких випадках понад три години.
 • Важко чи неможливо дістати ключі, телефони чи інші предмети, залишені у кишенях у середині робочого циклу.
 • Загалом дорожче купити.
 • Ви часто не можете додати до завантаження прання після того, як цикл розпочався.
 • Деякі потрібні спеціальні кронштейни, якщо вони розміщені на дерев’яній підлозі.
 • Мають тенденцію до більш гучних циклів віджимання.
 • Деякі можуть погано полоскати через низьку витрату води

Вертикальне завантаження
Пральні машини з вертикальним завантаженням , як правило, дешевше купити, вони важать менше і стирають набагато швидше, ніж машини з фронтальним завантаженням, але вони споживають набагато більше води, агресивніше ставляться до вашого одягу і, як правило, не так добре стирають. На відміну від фронтальних навантажувачів, які використовують гравітацію для прання одягу, машини з вертикальним завантаженням використовують багато води, щоб плавати одяг, а потім використовують імпелер або мішалку, щоб переміщати її та прати

Вертикальне завантаження пральной машини

Мішалки є великими конічними гвинтоподібними пристроями, які стирчать через центр барабана від його основи. Мішалки енергійно крутяться та повертаються, щоб переміщати білизну. Це швидко видаляє бруд, але може зашкодити одяг.
Робочі колеса є піднятим диском на дні барабана для прання з ребрами або лопатями, що розходяться від центру, щоб створити турбулентність у воді для прання при її обертанні. Імпелери мають тенденцію заплутувати одяг більше, ніж мішалки, а це означає, що вони можуть частіше виходити з рівноваги. Вони також зазвичай споживають більше води та енергії, ніж мішалки, що робить їх дорожчими в експлуатації, але вони також займають менше місця, тому ви можете отримати більшу продуктивність у меншому пристрої з крильчаткою.
Низькопрофільні мішалки більше крильчатки, але менше повнорозмірної мішалки.
Плюси

 • Вони надійніші, ніж фронтальні навантажувачі.
 • Скорочення часу циклу прання.
 • Загалом купити дешевше.
 • Легше та легше рухатися.
 • Легко додати одяг після початку циклу.
 • Легше дістати забуті предмети, такі як серветки, ключі та телефони з кишень у середині циклу.
 • Як правило, найкраще полоскання.

Мінуси

 • Як правило, жорсткіше щодо одягу
 • Використовуйте більше води, ніж передні навантажувачі
 • Використовуйте більше енергії під час прання у теплій воді
 • Використовуйте більше миючого засобу
 • Запуск дорожчий

Комбіновані прально-сушильні машини

Як випливає з назви, комбіновані прально-сушильні машини поєднують у собі пральну машину з фронтальним завантаженням та сушарку для білизни в одному пристрої. Це здається чудовою ідеєю, але вони можуть бути дорогими, більш схильними до поломок, і багатьом з них потрібно багато часу, щоб висушити завантаження одягу. Деякі з них навіть використовують більше води для сушіння одягу, ніж для прання (іноді набагато більше – до 210 літрів!).

Незважаючи на те, що технологія комбінованих прально-сушильних машин швидко вдосконалюється, вам все ж таки краще користуватися автономними приладами, якщо тільки ви не будете використовувати сушарку тільки в крайньому випадку.

На що слід звернути увагу під час вибору пральної машини?

 • Місткість

Місткість варіюється від 5 кг до більше 18 кг, тому у вас не повинно виникнути проблем із пошуком машини відповідного розміру для вашого будинку. У той час як великі машини відмінно підходять для великих домашніх господарств або для прання громіздких речей, таких як постіль, вам може не знадобитися така велика пральна машина, як ви думаєте. Більшість із нас завантажує пральні машини лише наполовину – у середньому близько 3,5 кг.

 • Час циклу

З верхнім завантаженням зазвичай швидше, ніж фронтальні навантажувачі, частково тому, що фронтальні навантажувачі використовують менше води. Якщо ви віддаєте перевагу фронтальному завантаженню, шукайте модель з циклом «швидкого прання», але вона може не підходити для дуже повних або сильно забруднених речей. Також слід враховувати час висихання. Завдяки вищій швидкості віджиму машини з фронтальним завантаженням витягують більше води, тому час сушіння може бути коротшим, що заощаджує ваші гроші, якщо ви також використовуєте сушарку.

Чи потрібні ці функції?

Сучасні пральні машини мають вражаючий набір функцій і технологій. Хоча багато з них покращать якість прання, не переплачуйте за незвичайні функції, якими ви ніколи не користуватиметеся.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *