Як відремонтувати велику побутову техніку

Побутова техніка призначена для роботи. Вони старанно працюють рік у рік, зазвичай без особливих проблем. Їх легко сприйняти як належне. В результаті, коли прилад виходить з ладу, ви можете опинитися в повній розгубленості — ви не знаєте, як він працює, ви не маєте уявлення, чому він перестав працювати, і ви, звичайно, не знаєте, як його полагодити.

У цій статті наші спеціалісти з ремонту побутової техніки сервіс-центру — nadomu.lviv.ua підкажуть всю необхідну інформацію, щоб розібрати основні побутові прилади, а потім знову зібрати їх у робочому стані. Але перш ніж атакувати холодильник викруткою, отримаймо деяку довідкову інформацію про великі побутові прилади.

побутова техніка

Більшість побутових приладів працюють від електричної системи вашого будинку: вони використовують змінний струм від електропроводки у вашому будинку. Дрібна побутова техніка працює від мережі 110-120 вольт, а вилки на їх шнурах мають два штирі. Великі або великі побутові прилади, такі як кондиціонери, сушарки та плити, зазвичай вимагають проведення на 220-240 вольт і не можуть працювати від ланцюгів на 110-120 вольт. Великі прилади підключаються до уземлювального дроту; їх виделки мають два леза та штир. Цей тип приладу повинен бути підключений до заземленої розетки з отворами для підключення як ножів, так і уземлювального штиря або заземлений за допомогою спеціальної перехідної вилки. Всі електроприлади мають маркування — або на металевій пластині, або на корпусі електроприладу — із зазначенням споживаної потужності у ватах і вольтах, а іноді і в амперах.

Дрібні побутові прилади зазвичай є досить простими машинами. Вони можуть складатися з простого нагрівального елемента, вентилятора, набору лопатей або віночків, що обертаються, прикріплених до приводного валу; або вони можуть мати два або три прості механічні з’єднання. Ремонт цих приладів зазвичай досить простий. Великі побутові прилади складніші: один великий прилад, такий як пральна машина, може мати двигун, таймер та насос, а також різні клапани, перемикачі та соленоїди

Оскільки основні прилади настільки складні, зазвичай, не очевидно, де несправність. (Багато нових побутових приладів включають електронну діагностику, яку можна інтерпретувати з посібника користувача.) Перший крок — вирішити, в чому проблема: в керувальному пристрої або в механічному пристрої. У сушарці, наприклад, пристрої керування регулюють нагрів, а механічні компоненти обертають барабан. Яка система порушена? Якщо барабан крутиться, а сушарка не гріє, проблема в системі керування. Якщо сушарка гріє, але барабан не обертається, проблема механічна. Цей вид аналізу можна використовувати для точного визначення типу відмови — системи керування або механічної системи у всіх великих пристроях.

побутова техніка

Щоб достеменно з’ясувати, в чому проблема, ви повинні перевірити кожну частину порушеної системи, щоб знайти несправну частину. Це не так складно, як здається, тому що компоненти пристрою працюють разом у логічній послідовності. Починаючи з найпростіших можливостей, можна протестувати компоненти один за одним, щоб виявити причину збою.

Ремонт великої побутової техніки

Є три дуже важливі правила, які ви повинні дотримуватися, коли намагаєтеся відремонтувати будь-який вид побутової техніки. Ніколи не намагайтеся заощадити час чи гроші, ігноруючи ці правила. Ви взагалі нічого не заощадите, а зрештою можете нашкодити собі або зіпсувати прилад.

  • Завжди перевіряйте, щоб електроживлення та/або подача газу до приладу було вимкнено, перш ніж тестувати прилад для діагностики проблеми чи ремонту. Якщо після ремонту ви вмикаєте живлення для перевірки роботи, не торкайтеся приладу; просто увімкніть живлення та спостерігайте. Якщо потрібно коригувати, вимкніть живлення перед їх виконанням.
  • Якщо частини приладу утримуються разом за допомогою гвинтів, болтів, заглушок та інших кріпильних розбірних деталей, ви, ймовірно, зможете зробити будь-який необхідний ремонт. Якщо деталі скріплені заклепками або зварними швами, не намагайтеся самостійно ремонтувати прилад. Зателефонуйте спеціалісту з обслуговування.
  • У більшості випадків зламані або несправні деталі приладу можна замінити швидше і дешевше, ніж можна відремонтувати самостійно або професіоналом. Замініть усі зламані або несправні деталі на нові деталі, виготовлені спеціально для цього приладу. Якщо ви не можете знайти точну заміну зламаної деталі, можна замінити аналогічну деталь, якщо вона вписується у старий простір. У цьому випадку зверніться до інструкцій виробника.

Деталі для побутової техніки можна придбати в центрах обслуговування побутової техніки, дилерів з ремонту побутової техніки і в магазинах запасних частин для побутової техніки. Вам не завжди потрібно звертатися до центру запасних частин для побутової техніки певної марки, щоб отримати деталі та послуги, необхідні для техніки цієї марки, тому у вас є кілька варіантів покупок/обслуговування. Якщо ви не можете знайти сервісний центр у вашому регіоні, замовте необхідну деталь безпосередньо у виробника. Назва та адреса виробника приладу зазвичай надруковані на самому приладі. Не забудьте надати виробнику всі можливі дані про модель та запасні частини пристрою. Якщо можливо, пошукайте запасні частини в Інтернеті. Перш ніж почати ремонтувати пристрій, переконайтеся, що на пристрій подається живлення. Нестача електроенергії є найбільш поширеною причиною виходу з ладу побутової техніки. Перш ніж розпочинати процес тестування та діагностики.

  • Переконайтеся, що прилад правильно і надійно підключений до мережі, а шнур, вилка та розетка справні. Щоб визначити, чи розетка працює, перевірте її за допомогою тестера напруги.
  • Переконайтеся, що запобіжники та/або автоматичні вимикачі, що керують ланцюгом, не перегоріли та не спрацювали. Перевірте наявність запобіжників або автоматичних вимикачів, що перегоріли, як на головній панелі, так і на окремій панелі.
  • Переконайтеся, що запобіжники та/або вимикачі в самому приладі не перегоріли та не спрацювали. Натисніть кнопки скидання, щоб відновити живлення таких приладів, як пральні машини, сушарки та плити. Деякі моделі мають окремі запобіжники штепсельного типу для роботи духовки; переконайтеся, що ці запобіжники не перегоріли.
  • Якщо пристрій використовує газ або воду, переконайтеся, що він отримує достатню кількість води.
  • Ознайомтеся з посібником з експлуатації приладу. Багато виробників включають корисні таблиці усунення несправностей. Якщо у вас немає посібника для пристрою, ви, ймовірно, можете отримати його – навіть для старого чи застарілого пристрою – у відділі обслуговування клієнтів виробника.

Причин, чому ваша техніка перестала працювати дуже різноманітні. Поставити точний діагноз можна лише після діагностики. Викликайте спеціаліста сервіс-центру з ремонту побутової техніки «nadomu.lviv.ua»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *