У мешканців Львівщини є один шанс з 25 тисяч бути вкушеним гадюкою, - експертУ мешканців Львівщини є один шанс з 25 тисяч бути вкушеним гадюкою, - експерт
На Львівщині з початку року зафіксували 34 випадки укусів змій.
Із початку року від укусів змій у Львівській області постраждало 34 особи, з яких – 9 дітей. Про це під час брифінгу 17 серпня повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Ігор Туз, передає кореспондентка сайту 032.ua.
За його словами, офіційна статистика говорить про те, що у 2018 році 38 людей постраждало від зміїних укусів, серед яких – 8 дітей, у 2019 році – 51 особа, серед яких – 12 дітей, у 2020 році – 22 осіб, з яких – 5 дітей. Цього року – 34 випадки, у 9 випадках постраждали діти.
"Дуже важливо розрізняти уявну і реальну небезпеку. Від незнання ситуації людина викликає всі можливі служби через вужа, який заповз у помешкання…. Хоча вуж є неотруйним і не завдасть якогось зла", – наголосив Ігор Туз.

Зазначимо, що на Львівщині можна натрапити на таких неотруйних змій: вуж звичайний та водяний, полоз лісовий (занесений до Червоної книги), мідянка звичайна. Також у області, найбільше у Карпатах, поширена отруйна змія – ­гадюка звичайна.
Як наголосив голова Львівського відділення Українського герпетологічного товариства Тарас Гринчишин, у пересічного мешканця Львівської області є один шанс з 25 тисяч бути вкушеним гадюкою, а також приблизно один з 15 млн шансів загинути в результаті такого укусу.
"Головне – уникати паніки на будь-якому етапі. По-перше, не все, що ви побачили, дійсно є змією: це може бути веретільниця (велика безнога ящірка зі змієподібним тілом). По-друге, якщо це і справді змія, то швидше за все неотруйна. По-третє, якщо це гадюка, то вона не мусить вкусити людину, а хіба що може…", – зауважив експерт.
Своєю чергою завідувач анестезіолого-реанімаційного відділення №1 Львівської обласної клінічної лікарні Олег Півень розповів, що робити в разі зміїного укусу:

Насамперед слід знерухомити місце укусу і забезпечити підвищене положення.
Далі необхідно звільнити кінцівку від одягу, взуття, прикрас, які можуть перешкоджати кровообігу.
Якщо є можливість, варто накласти лід на місце укусу.
Якщо із собою є аптечка, дати 1-2 таблетки від алергії.
При найпершій можливості потрібно госпіталізувати постраждалого у медзаклад.

Читайте також: Отруйний борщівник: мешканців Львівщини закликають бути обережними
Фото на головній: з відкритих джерел
Джерело: 032.ua

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *