У Львові зросла кількість відключених від газу будинків – у мерії вважають це не неприпустимим

[ad_1]

У Львові зросла кількість відключених від газу будинків – у мерії вважають це не неприпустимим
У Львові мерія організує перевірку відключених будинків від газу.
Як повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, динаміка звернень мешканців на Гарячу лінію міста щодо відключень будинків від газу зростає, і на сьогодні залишаються будинки, які вже кілька тижнів без газопостачання. Тому на наступний тиждень відбудеться робочий виїзд за участю представників управління надзвичайних ситуацій та поліції, для перевірки будинків, які досі відключені.
«Ми кожен день моніторимо ситуацію щодо відключення будинків від газопостачання. Моніторимо причини відключення від газу, скільки днів триває відключення, і комунікуємо з керівництвом ПАТ «Львівгаз», щоб вони оперативно ліквідовували аварійну ситуацію, якщо така є.
На жаль, аналізуючи цей тиждень, бачимо, що кількість звернення на Гарячу лінію збільшується. Станом сьогодні на ранок було 38 будинків, відключених від газу, вчора їх було 30. Причини щодо відключення є різні. Бачимо, що 50% будинків відключені через борги, а 50% – з технічних причин.
До прикладу, станом на сьогодні, за інформацією з Гарячої лінії, 36 днів немає газу у будинку на вул. Крушельницької, 25, 27 днів без газу будинок на вул. Ясна, 28а, 6 днів без газу будинок на вул. Зелена, 40. Решта будинків без газу більше двох днів.
З цього приводу ми зверталися у профільні міністерства, у правоохоронні органи, щоб вони відреагували і вплинули на «Львівгаз». Зі свого боку ми запрошували на засідання виконавчого комітету представників ПАТ «Львівгаз», і просили не паралізувати життя людей і не створювати соціальної напруги. Так, необхідно проводити ревізую мереж, перевіряти їх справність щодо витоків газу. Але, коли цей витік знаходять, його потрібно оперативно ліквідовувати і відновлювати подачу газу. Якщо виникають труднощі у доступі до будинку чи квартири, можна звертатися до мене, до голови району і ми допоможемо. Але з цим до нас не звертаються. Тому, тут вартує звернути увагу на роботу диспетчерської служби ПАТ «Львівгаз». Оперативність виконання робіт, наявність належного обладнання необхідно підсилювати, бо неприпустимо, щоб люди без газу залишалися тижнями.
Позаяк є будинки, які відключені не з технічних причин, а через борги, плануємо на наступний тиждень виїзд спільно з управлінням надзвичайних ситуацій, поліцією, щоб перевірити відключення від газу конкретних будинків. Відключення через борги є неприпустимим», — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
За її словами, якщо у мешканця будинку є борг, то згідно з вимогами чинного законодавства, ПАТ «Львівгаз» має скерувати попередження про добровільну сплату боргу, може скласти графік розтермінування погашення заборгованості.
«Якщо людина не сплачує добровільно і не складає графіку розтермінування, тоді подати заяву до суду. І лише за рішенням суду і через виконавчу службу стягувати заборгованість, а не відключати цілий будинок від газу», — додала посадовиця.
Читайте також: У «Львівгаз збут» повідомили якою буде ціна на газ для населення у вересні
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *