У Львові відкрили виставку, присвячену українцям-рятівникам євреїв під час Голокосту, - ФОТО

[ad_1]

У Львові відкрили виставку, присвячену українцям-рятівникам євреїв під час Голокосту, - ФОТО
У Львові відкрили виставку, присвячену пам’яті українців-рятівників євреїв у роки Другої світової війни.
9 вересня у головному корпусі Львівської політехніки відкрили банерну виставку, яка присвячена пам’яті українців-рятівників євреїв у роки Другої світової війни. Про це повідомляє кореспонденка сайту 032.ua.
Мобільна виставка Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" складається із семи банерів, які розповідають про Голокост та нацистські табори в Україні, а також про праведників народів світу, які ризикували життям під час Голокосту, щоб врятувати життя євреям від знищення нацистами.

"У Львові станом 1939 рік жило 99 тисяч євреїв, у 1944 році залишилося 842. Ми починаємо наші освітні пам’ятні заходи із відкриття тематичної виставки, де кожен може підійти і ознайомитися з цифрами і основною "вижимкою" подій Голокосту", — зазначив директор Регіонального науково-освітнього центру "Голодомор, Голокост: міжнаціональний діалог" при Львівській політехніці Богдан Левик.
Додамо, що також у виші науковий співробітник інституту "Ткума" Олена Іщенко прочитала лекцію на тему "Рятівники євреїв під час Голокосту: регіональний вимір". Цього ж дня відбулося відкриття книжкової виставки "Голокост — особливості регіонального виміру".
"Хочу сказати, що нам потрібно взяти на себе ті болі, через які пройшов єврейський народ, тому що це наші євреї, це українці єврейського походження. І тоді ми доживемо до того моменту, коли Ізраїль визнає Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу, коли Андрей Шептицький, якого ми вважаємо праведником, стане таким в очах всієї світової спільноти і йому буде надане це високе звання", — наголосила під час відкриття виставки Олена Іщенко.
Читайте також: На площі Ринок відкрили виставку "Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь", — ФОТО, ВІДЕО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *