Хмарочоси міста Лева: десять найвищих будівель Львова, - ФОТО

[ad_1]

Хмарочоси міста Лева: десять найвищих будівель Львова, - ФОТО
Львів не саме “високе” по забудові місто України — так склалося історично. Але звісно, що у 800-тисячному місті є свої рекордсмени, які з повним правом можуть вважатися хмарочосами — деякі із них досить відомі та мають столітню історію, але є і такі, що були збудовані зовсім недавно — буквально рік тому.
1. Дві висотки “Авалон” на Сихові
На сьогодні самими високими хмарочосами Львова — є дві багатоповерхівки ЖК Avalon Up збудовані у Сихівському районі на вулиці Червоної Калини, 56 — які були здані в експлуатацію у 2020 році. Вони мають висоту в 90 метрів і мають 27 поверхів. З даху цих будинків відкривається чудовий краєвид на Сихів.

2. Церква святих Ольги та Єлизавети
Майже 110 років самою високою будівлею Львова залишалась церков святих Ольги та Єлизавети на площі Кропивницького (Солярні). Цей неоготичний собор висотою у 88 метрів був збудований у 1911 році по проєкту архітектора Теодора-Мар’яна Тальовського. Церква збудована на пам’ять про популярну імператрицю Єлизавету Баварську (Габсбурґ), відому як Сісі.
Місце спорудження величного храму вибрали не випадково – він мав політичний підтекст. Споруда католицької церкви закривала від головного вокзалу вид на Собор святого Юра, який був греко-католицьким, і нагадував всім прибуваючим до міста Лева залізницею, що тут живуть українці. Під час останніх відвідин Львова 13 вересня 1903 року 73-річний імператор Франц Йосиф I взяв участь у закладанні першого каменю під церкву.  На вежі церкви сьогодні діє оглядовий майданчик, якого  можна побачити чудові краєвиди історичної частини міста.

3. Багатоповерхівка на Зубрівський
На 3-му місці 16-ти поверховий житловий будинок у Сихівському районі на вулиці Зубрівській, 32. Будинок був введений в експлуатацію 2007 року. Його висота 67,5 метрів.

4. Латинській катедральний собор на площі Катедральній, 1 — також відомий як катедра. Його вежа майже символічно на 20 сантиметрів, але все ж вища за вежу Корнякта і має висоту 66 метрів.
Будівництво храму розпочалося ще у 14 сторіччі. Собор поєднує у собі три стилі: готичний, ренесанс та бароко. Катедру неодноразово перебудовували та добудовували. А вежа катедри зображена на логотипі Львова та є своєрідною візитівкою міста.

5. Вежа Корнякта
Вежа Корнякта на вулиці Підвальний, 9 разом з Латинським кафедральним собором довгий час були найвищими спорудами у місті.
Загальна висота вежі Корнякта без хреста 65,8 метра.
Вежа побудована в епоху ренесансу як дзвіниця Успенської церкви за проєктом архітектора Петра Барбона за участю Павла Римлянина у 1572–1578 роках на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта. На вежі, ще до завершення будівництва, повісили вилитий на замовлення купця найбільший у ті часи в Галичині дзвін діаметром у 2 метри, який був названий «Кирилом». Багато років він був головним дзвіном міста.
Вежа зазнавала кілька раз значної шкоди під час пожеж 1616, 1672 та 1779 року. Та кожен раз відбудувалась і до цього дня залишається архітектурною прикрасою нашого міста.

6. Львівська ратуша
На 6-му місті по висоті добре знайома всім львівʼянам та гостям міста Львівська ратуша на площі Ринок 1, яка має висоту 65 метрів. Наріжний камінь було закладено 21 жовтня 1827 року. За спільним проєктом Франца Трешера і Йозефа Маркля будівництво тривало до 1835 року.
З 1939 року в будинку міститься Львівська міська рада. Зараз вхід у ратушу вільний, на її вежі розташований оглядовий майданчик до якого ведуть аж 408 сходинок.

7-8. Дві багатоповерхівки на Чорновола
Шосте та сьоме місця ділять дві однотипні 16-поверхові висотки висотою у 60 метрів у Шевченківському районі, які були збудовані на проспекті Чорновола   по адресам № 99 та № 103,  у 1986 році.

9. Будинок на Панча
18-поверховий будинок на вулиці Петра Панча, № 18а-18в, був збудований у 2008 році. Його висота 57 метрів.

10. Податкова на Стрийській
Почесне десяте місце серед хмарочосів Львова займає будинок податкової служби на вулиці Стрийській, 35. Спочатку цю грандіозну 53-метрову споруду з 14 поверхів з початку проєктували у 1977 році як адміністративний будинок Львівського обкому КП України та облвиконкому. Але по завершенні будівництва, вже у часи перебудови будівлю зайняла Львівська податкова служба, яка після чергового реформування стала управлінням Державної фіскальної служби.

Читайте також: Що подивитись у Львові: 6 найкрасивіших храмів у центрі, — ФОТО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *