10 цитат Зеленського із пресконференції до річниці повномасштабної війни

[ad_1]

10 цитат Зеленського із пресконференції до річниці повномасштабної війни

У рамках редакційного спецпроєкту «Війна за незалежність» публікуємо головне з пресконференції президента України Володимира Зеленського до річниці повномасштабної війни. 

24 лютого — річниця повномасштабного вторгнення росії на територію України. Цього дня відбулася пресконференція президента України Володимира Зеленського для українських й іноземних ЗМІ «Лютий. Рік незламності». Кореспондентка 032.ua публікує десять цитат голови держави. 

1. Про переговори з рф

«Після того, як всі побачили, як війська росії вбивають, катують, все це відбувається. Попри те, що всі бачать, вони навіть не приховують атаки, чому ні. Чому б не поговорити про ядерну можливість, чому б не захопити атомну станцію, чому б не взяти іранські дрони і не вбивати цивільне населення… Після такої картини, як ви вважаєте, ми, українці, можемо сісти за стіл перемовин «ось з цим всім».

Ось тут буде вам відповідь. Давайте з самого початку, давайте з того, що ви порушили. Перший пункт — поважайте наше право жити на нашій землі, вийдіть з нашої території, припиніть вбивати цивільне населення, інфраструктуру, енергетику, бомбити наші міста, села. Все це ви припиняєте, і тоді ми вам скажемо, в якому форматі будемо дипломатично ставити крапку», — відповів Зеленський.

2. Про запропонований Китаєм мирний план

«Мені здається, що це був не мирний план Китаю. Мені здається, що це була не резолюція, не декларація, це не інфраструктура для чогось. Мені здається, що Китай показав свої думки з приводу цього. Я вважаю, що те, що Китай почав говорити про Україну – це дуже непогано. Питання в кроках. Особливо важливо – до чого вони ведуть, який результат для нас. 

Що я можу сказати: територіальна цілісність там — співпадає, там не вказано щодо якої країни, але ж порушена територіальна цілісність нашої держави. Там говориться про ядерну безпеку, мені здається, це дуже важливо. Це збігається з інтересами світу і нашої держави.

Якісь пункти є, які зрозумілі мені, є думки, з якими я не погоджуюсь, весь світ, мені здається, не погоджується. Якщо там є думки, які збігаються з повагою до міжнародного права, до територіальної цілісності, якихось безпекових речей, я вважаю, то ми повинні це в гарному сенсі використовувати і в цьому пункті попрацювати з Китаєм.

Наше завдання зібрати всіх, щоб ізолювати одних», — зазначив президент. 

3. Про перемогу, допомогу світу «стільки, скільки треба»

«Якщо ми і наші партнери будемо залишатися «міцним кулаком» і якщо наші партнери, об’єднані заради нашої перемоги, витримають всі свої слова, якщо всі ми зробимо важливу домашню роботу — неминуче нас очікує перемога.

Я впевнений, що перемога буде. Я не думаю. Так, я дуже хочу, щоб це було цього року. У нас для цього є все — мотивація, впевненість, друзі, дипломатія. Ми об’єднали всі сили проти цієї навали. Україна протистоїть не сама, нам допомагають друзі за спільні цінності, щоб далі ця війна не пішла.

Ми точно розуміємо, чого хочуть путін, керівництво рф… Тому дуже важливо, щоб кожен з нас сфокусувався і кожен на своєму місці працював. Тоді буде перемога», — зауважив голова держави.

4. Про те, що путіну місце в Гаазі

«Головне – довести до кінця справу справедливості. Вбиваючи таку кількість людей, не можна так без відповіді залишити. Неможливо просто «знайти вихід із ситуації», як пропонують деякі політики. Що значить «вихід»? Це ж лідер росії, лідер великої держави. Треба відповідати за злочин, відповідати перед законом, перед судом.

Жарти жартами, і хочеться це все з попкорном побачити, але це трагедія — така кількість убитих, за це треба відповідати. І я дуже вірю, що така відповідь буде», — зазначив Зеленський. 

5. Про депортацію дітей росією з окупованих територій

«Силою забрати дітей ми не можемо, бо ми не можемо зайти на територію росії. Що можемо зробити ми? Тиснути. Початок березня — один з таких кроків United for Justice. Це буде конференція у Львові, там буде прокурор Хан, буде багато лідерів, міжнародних організацій. І там будуть говорити про всі можливості реакцій і рішення.

Друге — працює наш омбудсмен, наш Координаційний центр. Дуже складно. росія вважає, що нікого не крали. Вважають, що дали прихисток дітям, які бігли від «нацистів». 

Авжеж, це буде вирішено. Діти повернуться. Буде відповідальність за це», — зауважив Володимир Зеленський. 

6. Про терміни деокупації Криму

«Всі хочуть повернути всі свої території. Так хочеться перемоги, так хочемо миру, так хочемо повернути людей… Цього замало. Замало цих емоцій, замало хотіти, потрібно працювати.

Тому відповідаючи про терміни і кроки, можу вам сказати лише одне – все залежить лише від нас. Є військові кроки, ми до них готуємось. Готові морально, готуємось технічно – зброєю, посиленням, формуванням бригад, відправляємо людей на навчання на майданчики інших держав. Далі будуть відповідні деокупаційні кроки», – сказав він. 

7. Про вступ до НАТО 

«Ми хотіли би мати «гарантії безпеки» на шляху до НАТО. Ми не знаємо, коли Україна може бути там, це залежить сьогодні не від України. Україна продемонструвала свою потужність, як на полі бою, так і в соціумі.

Про «гарантії безпеки» ми говоримо з ЄС, США, Британією. Коли це може статися — я не можу це сказати», — зауважив Зеленський. 

8. Про винищувачі для України

«Літаки — це частина ППО. Наші партнери розуміють, що ми хочемо використовувати це, як захист нашого неба, інфраструктури і цивільного населення. І тому ми почали важливі кроки вперед. Моя зустріч з прем’єром Британії дає відповідь на питання, чи є в України шанс отримати високоякісні літаки. 

Ми відкриваємо тренування з Британією. Сьогодні була зустріч у мене з прем’єр-міністром Польщі, ми відкриваємо можливість навчання на F-16. У нас є перемовини з трьома європейськими державами щодо можливості навчання пілотів й отримання літаків.

Диму без вогню не буває, тому навчання. Ми хочемо пришвидшити ці процеси, вони складні, але це є комплексний захист неба», — відповідь Зеленського. 

9. Про найстрашніший день повномасштабної війни 

«Напевно, Буча… Те, що я побачив. Момент, коли ми деокупували. Було дуже страшно. Ми побачили, що диявол не десь там, він на землі. Напевно, це», — поділився президент. 

10. Про тих, хто розчарував

«Хто мене розчарував? Всі ті, хто поїхали 24 числа. Всі ті, хто виїхали з Києва, виїхали з міст, сіл, які повинні керувати державою або охороняти її, битися за неї. Всі ці люди мене розчарували», — розповів президент. 

Читайте також: Німецькі танки Leopard вже в Україні

Фото на головній: Zelenskiy/Official, телеграм

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *