У мерії Львова розповіли, якого лиха наробила злива

[ad_1]

У мерії Львова розповіли, якого лиха наробила злива

У неділю, 3 вересня, у Львові приблизно 2 години лив сильний дощ. Як наслідок у місті зафіксовано чимало підтоплень, оскільки дощова каналізація не встигала швидко прийняти великий об’єм води.

За словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, зараз у кожному районі працюють комунальні служби, які очищають дощоприймачі та каналізацію на дорогах. Також у місті працюють тракторці, що очищують вулиці від замулення.

«Через сильний дощ маємо кілька підтоплень на вулицях, під’їздах та дахах. Але сильної шкоди негода місту не завдала. Підтоплення зафіксовані на вул. Городоцькій, вул. Тролейбусній, вул. Рубчака, у районі «Іскри», на ул. Під Голоском та ін.

Підтоплення ненадовго спричинило зупинки руху тролейбусів №21, 23, 24, 30, 38. Станом на зараз рух тролейбусів відновлено повністю. Щодо роботи трамваїв, то внаслідок негоди підтоплено трамвайну колії біля «Вулецьких пагорбів», через що було зупинено рух трамваю N3.

Також на Гарячу лінію надійшло 35 звернень від мешканців щодо протікання дахів та забитої ливневої каналізації убудинках», — розповідає Ірина Маруняк.

За її словами під час негоди і до тепер до ліквідації наслідків негоди задіяно 372 працівники комунальних служб і 11 одиниць техніки. У час зливи вони розчищали дощоприймачі на вулицях, адже вода наносила листя. Зараз комунальники розчищують ливневі труби у будинках та чистять вулиці від замулення.

Водночас екоактивісти наголошують, що такі зливи траплятимуться щораз частіше.

«Через зміну клімату такі зливи, як щойно була у Львові, траплятимуться все частіше. Наша дощова каналізація та очисні не розраховані на такі разові об’єми води. Адаптація до наслідків зміни клімату саме про це.

Окрема подяка працівникам комунальних служб, які в неділю, в дощ, ходять вздовж дороги і розчищають дощоприймачі, щоб вода якнайшвидше зійшла з проїжджої частини», — написала в себе на фейсбук-сторінці Ірина Миронова, виконавчий директор Zero Waste Lviv.

Читайте також: Львів знову потонув через зливу: затопило дороги, під’їзди будинків та ТРЦ, — ВІДЕО

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *