Зеленський: Україна готується до військового шляху розблокування МаріуполяЗеленський: Україна готується до військового шляху розблокування Маріуполя

Президент Володимир Зеленський вважає, що деблокувати Маріуполь можна дипломатичним або ж військовим шляхом і Україна до цього готується, але потрібна відповідна зброя від міжнародних партнерів.

Про це Зеленський під час спілкування зі ЗМІ за підсумками візиту прем’єрів Іспанії та Данії, інформує “УП”.

“Розблокування міста Маріуполі, як і інших міст, а їх, на жаль, в Україні багато.

Розблокування міста Маріуполь можливе кількома шляхами. Є військовий шлях. До нього треба готуватися, і ми готуємось бути потужними, і тут потрібна допомога наших партнерів. Самим нам складно. Нам потрібна відповідна зброя.

Другий шлях дипломатичний, який можна зробити дуже швидко. Ми запропонували декілька варіантів навіть не напряму, а через посередників, у форматі обміну. Ми говорили про обмін військових. Ми готові. Ми цінуємо наших військових і нам не потрібно “подарунків”. Ми не очікуємо від РФ людяності і гуманітарних кроків”.

За словами президента, була пропозиція обміну, хоча б поранених на поранених. Він додав, що на “Азовсталі” більше 400 поранених українських військових. 

Глава держави додав, що українська влада на постійному контакті з українськими бійцями.За його словами, українські захисники також хочуть забрати з Маріуполя тіла побратимів, щоб з почестями поховати їх у вільній Україні.

Українська сторона, за словами Зеленського, пробувала через Туреччину організувати евакуацію маріупольців і захисників міста, але наразі цю пропозицію РФ не підтримала.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу наплів президенту країни-агресора Володимиру Путіну про “звільнення Маріуполя”, але потім додав, що у місті залишаються “понад дві тисячі” українських захисників.Попри те, що більша частина міста захоплена окупантами, українські військові чинять опір та звітують про ліквідацію росіян.

Зокрема, полк “Азов” повідомив, що за останні дві доби знищив три танки, 2 БМП та БТР.

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *