Яка ситуація з електропостачанням у Львові та області

[ad_1]

Зокрема, розповіли про відключення світла у «білій зоні» графіку вимкнення електропостачання. 

2 лютого у Львові провели брифінг щодо енергетичної ситуації на Львівщині. Зокрема, вона залишається складною, в області продовжують діяти графіки відключення світла. Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися про детальніше. 

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик зазначив, що загалом ситуація в енергосистемі України досить складна. Є значний дефіцит, тому встановлюють ліміти щодо використання світла. Йдеться про графіки погодинних відключень, а також аварійних. 

Є багато факторів від яких залежить час подачі постачання. Перш за все, генерування електроенергії. Виходячи з цього, оператори доводять до виконання певні ліміти. Другий фактор – погодні умови. Адже чим холодніше, тим споживання електроенергії суттєво збільшується. 

За словами технічного директора «Львівобленерго» Романа Іванціва, наразі встановлений ліміт подачі електроенергії на Львівщині – до 53% від очікуваного споживання. Відповідно, в області діють три графіки погодинних відключень електропостачання. 

Щодо графіків відключення, «зелена зона» — гарантована подача напруги, за виключенням повітряної тривоги або аварійних ситуацій. Якщо у цій зоні світла немає впродовж 30 хвилин, жителям радять звертатися до операторів кол-центу або написати у чат-бот «Львівобленерго».

«Біла зона» – це можливі вимкнення, які застосовують або не застосовують,  залежно від доведеного ліміту. Зокрема, відключення діють, коли ліміт доведений менше ніж на 50%. «Червона зона» — гарантоване вимкнення електропостачання. 

«Можливо ситуація покращиться із зведення додаткових генеруючих потужностей або зміни кліматичних умов. Впродовж наступного тижня на Львівщині прогнозують морози від -10 до -12 градусів. Тому все залежить від нашого споживання», — зауважив Роман Іванців

Зокрема, щодо відключення світла у «білій зоні» під час похолодання, якщо буде достатньо генеруючої потужності і достатньо виділений ліміт на Львівщину, то не будуть у такому випадку вимикати світло в цій зоні. Якщо ж ні, то застосовуватимуть.

Жителів закликають розумно споживати електроенергію. Не навантажувати мережу одномоментно, якщо є можливість, вмикати прилади поступово.

Зазначимо, Дізнатися графік та свою групу відключення можна на сайті loe.lviv.ua у розділі «Чому немає світла»: https://poweroff.loe.lviv.ua/ або з допомогою чат-ботів «Львівобленерго» у Viber/Telegram: https://loe.lviv.ua/ua/viber_telegram.

Графік відключення світлаГрафік відключення світлаГрафік відключення світла

Читайте також: Козицький повідомив, яка ситуація у Львові та області станом на 2 лютого

Фото на головній: Романа Балука

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *