Усе про візит Зеленського до Львова: передача танків Leopard, безпекова нарада, курс на вступ України в ЄС та НАТО

[ad_1]

Зеленський приїхав до Львова з важливою метою.

Вдень 11 січня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський прибув з візитом на Львівщину. Згодом з’явилася інформація про проведення безпекової наради, зустріч Глави держави з президентом Литви та Польщі, візит Зеленського в УКУ та найголовніше — нова техніка для України.

З чого розпочався візит Зеленського до Львова?

Володимир Зеленський розпочав свій візит з вшанування пам’яті полеглих українських Героїв. Президент приїхав на Марсове поле, що на Личаківському кладовищі. Там зараз ховають військових, життя яких забрала країна-терорист.

Разом з Володимиром Зеленським на вшануванні пам’яті був голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький та мер Львова Андрій Садовий.

Координаційна нарада у Львові. Про що говорив Зеленський на зібранні?

У Львові президент України провів координаційну нараду щодо безпекової ситуації на північно-західному кордоні. На ній учасники обговорювали ситуацію на кордоні з республікою білорусь, важливість укріплення фортифікаційних споруд та обстановку в західних областях.

На нараді разом із Зеленським був керівник Офісу президента Андрій Єрмак і його заступник Кирило Тимошенко.

Зеленський провів нараду у Львові щодо ситуації на кордоні з республікою білорусь, Фото - Офіс Президента

Зеленський провів нараду у Львові щодо ситуації на кордоні з республікою білорусь, Фото — Офіс Президента

Питання, що були підняті на безпековій нараді:

  • стан та укріплення фортифікаційних споруд на кордоні;
  • матеріальне забезпечення прикордонників і військовослужбовців у регіонах, які межують із Білоруссю.
  • захист та функціонування Рівненської АЕС.

«Розуміємо, що, крім потужних заяв, ми нічого потужного там не бачимо, однак маємо бути готовими як на кордоні, так і в областях», – додав Володимир Зеленський.

Зеленський провів нараду у Львові щодо ситуації на кордоні з республікою білорусь, Фото - Офіс Президента

Зеленський провів нараду у Львові щодо ситуації на кордоні з республікою білорусь, Фото — Офіс Президента

Чому Зеленський прибув в Український католицький університет?

У рамках візиту на Львівщину Володимир Зеленський вирішив прибути з дружнім візитом в Український католицький університет. Навчальний заклад з початку повномасштабного вторгнення організував волонтерський центр, який зібрав уже понад 6 млн доларів для допомоги Україні в час війни.

Президент України зустрівся там із ректором вишу о. Богданом Прахом, з яким обговорив подальшу фінансову та гуманітарну підтримку України.

Володимир Зеленський зустрівся з ректором УКУ о. Богданом Прахом, Фото - УКУ

Володимир Зеленський зустрівся з ректором УКУ о. Богданом Прахом, Фото — УКУ

«Наш головний фокус – медична допомога для військових госпіталів, закупівля медикаментів та медичних товарів. УКУ є своєрідним центром, куди благодійники з усього світу надсилають допомогу. Це зокрема продукти, одяг, засоби гігієни. У перші місяці вторгнення університет також став прихистком для багатьох дітей та людей з особливими потребами, котрі могли проживати в університеті та отримати психологічний і духовний супровід» – додав ректор УКУ.

Зеленський прибув з дружнім візитом в УКУ, Фото - УКУ

Зеленський прибув з дружнім візитом в УКУ, Фото — УКУ

Коли та де відбулася офіційна зустріч Володимира Зеленського та президентів Польщі і Литви.

Чи не основною метою приїзду Зеленського до Львова була зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою та президентом Литви Гітанасом Наусєдою.

Першим про зустріч Зеленського та Дуди повідомив у своєму телеграм-каналі депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко.

Олексій Гончаренко про зустріч Зеленського з Дудою, Скрін - 032

Олексій Гончаренко про зустріч Зеленського з Дудою, Скрін — 032

Вже за декілька хвилин цю інформацію підтвердив і сам президент України у своєму інстаграмі.

«З перших днів повномасштабного вторгнення ми відчуваємо підтримку наших братських народів Польщі та Литви. Вдячний Анджею Дуді та Гітанасу Наусєді за візит. Вдячний за допомогу», — написав він у дописі.

Офіційний пост Володимира Зеленського з президентами Польщі та Литви, Скрін - 032

Офіційний пост Володимира Зеленського з президентами Польщі та Литви, Скрін — 032

Підсумки зустрічі трьох президентів в Україні: передача танків, Люблінський трикутник та стратегічний курс України.

Досить резонансним підсумком зустрічі Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди була передача нової техніки. Мова йде про роту (10 одиниць) танків німецького виробництва Leopard.

Така передача наступальної нової техніки Україні відбулася вперше (раніше Польща передавала танки радянського виробництва). На озброєнні у Польщі є понад 200 танків такого типу, серед країн Європи найбільшу кількість “Леопардів” має Фінляндія.

Інформацію про передачу військової допомоги офіційно підтвердив на своїй сторінці Анджей Дуда.

Дуда офіційно підтвердив передачу танків Leopard Україні, Скрін - 032

Дуда офіційно підтвердив передачу танків Leopard Україні, Скрін — 032

Крім цього президенти обговорювали ймовірний вступ України в Європейський союз та Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

Що таке Люблінський трикутник та що гарантує підписаний між Україною, Польщею та Литвою документ?

Люблінський трикутник— це тристоронній регіональний альянс для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва між Литвою, Польщею та Україною, метою якого зокрема є зміцнення діалогу між країнами, підтримка інтеграції України в Європейський Союз та НАТО і спільна протидія російській агресії в Україні.

Зустріч країн Люблінського трикутника у Львові, Фото - Суспільне Львів

Зустріч країн Люблінського трикутника у Львові, Фото — Суспільне Львів

За результатами другого саміту у Львові президенти України, Польщі та Литви підписали Спільну декларацію. Коротко про документ:

— Він підтверджує багатовікові історичні зв’язки між Україною, Литвою та Польщею.

— Декларація відображає ключові політичні, гуманітарні й інші висновки сьогоднішньої зустрічі та визначені пріоритетні напрями співпраці Люблінського трикутника. Зокрема щодо стратегічного курсу України в набутті повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору.

— Литва та Польща відзначили наміри продовжити надавати потужну військову, технічну, оборонну, гуманітарну та іншу підтримку нашій державі.

— Висловили підтримку у скликанні Глобального саміту формули миру для консолідації міжнародної підтримки мирного плану, який презентував Президент України Володимир Зеленський.

— Підтвердили підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії pосійської федерації проти України.

— Відзначили розширення Чорноморської зернової ініціативи на інші морські порти нашої держави та важливість продовження програми «Зерно з України» для посилення глобальної продовольчої безпеки.

Підписання Спільної декларації між президентами України, Литви та Польщі свідчить про підтримку литовською та польською сторонами набуття Україною членства в ЄС і НАТО як тільки це дозволять умови.

Що відомо про танки німецького виробництва  Leopard? 

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай, (тепер Krauss-Maffei Wegmann, KMW). Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1.

Танк німецького виробництва Leopard 2, Фото - з відкритого доступу

Танк німецького виробництва Leopard 2, Фото — з відкритого доступу

Основним бронезахистом танку Leopard 2 є композитна броня. Броня складається з поєднання сталевих плит різного ступеню загартування, еластичних та не металічних матеріалів. Використані сталеві пластини з високою твердістю та пластичністю. Броня є результатом досліджень механізму формування і проникнення кумулятивних зарядів.

Конструкція танка Leopard 2 розроблена за концепцією секціонування; можливі джерела вогню або вибуху віддалено від екіпажа. У башті, боєприпаси і гідравліка розташовані у відсіку який відокремлено від екіпажу. У разі детонації, вибухові панелі даху відсіку направляють вибух і вогонь назовні. Екіпаж також захищено від ядерної, біологічної і хімічної загрози, завдяки системі надлишкового тиску Dräger. 

Основним озброєнням серійної версії танка Leopard 2 є 120 мм гладкоствольна гармата Rheinmetall. Боєзапас гармати складається з 27 снарядів які зберігаються у спеціальному магазині у носовій частині корпусу, ліворуч від водія, додаткові 15 снарядів зберігаються у кормі башти ліворуч і відокремлені від бойового відділення електрично-керованими дверцятами. При ураженні боєукладки, вибухові панелі спрямують вибух назовні для захисту екіпажу.

Танк Leopard 2 оснащено двома кулеметами, один з них спарений, а інший встановлено для ведення зенітного вогню.

Пакет керування вогнем може видавати три значення відстані за чотири секунди. Дані про відстань передаються до комп’ютера керування вогнем і потім їх використовують для вирахування рішення для стрільби. А також, через те, що лазерний далекомір вмонтовано в основний приціл стрільця, стрілець може бачити напряму цифрові значення про дальність. Максимальна дальність лазерного далекоміру становить до 10000 м з точністю заміру до 20 метрів. Комбінована система дозволяє танку Leopard 2 атакувати цілі, що рухаються на відстані 5000 метрів рухаючись по пересічній місцевості.

Leopard 2 має дизельний двигун, потужністю 1500 к.с. Дизельний двигун MTU MB 873 чотиритактний, робочий об’єм дорівнює 47,6 літрам, багатопаливний 12-циліндровий, з турбонаддувом, рідинного охолодження, розрахункова витрата палива складає 300 літрів на 100 км по дорозі та 500 літрів на 100 км по пересічній місцевості.

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *