У Львові відновили браму з соняшниками на вулиці Глибокій, - ФОТОУ Львові відновили браму з соняшниками на вулиці Глибокій, - ФОТО

Ця металева брама була деформована.

Станом на 10 листопада у Львові відреставрували металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій за підтримки “Бюро спадщини” управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока. Про це повідомили на сайті “Бюро спадщини”. 

Особливістю цієї брами є те, що її елементи не приварені, а фіксуються на заклепках.

“Металева брама була деформована, оскільки має велику вагу та розміри і не була належно зафіксована на завісах. Її нижня частина була дуже понищена, двері ледь трималися на одній завісі, автентична фурнітура втрачена, а замість засклення були металеві листи”, – розповів майстер-реставратор Ярослав Зубицький.

Фахівці вирівняли деформовану конструкцію брами та відновили її засклення, яке частково було забите металом. Також вони виготовили та встановили нові ручки. 

При дослідженні виявили також автентичний зелений колір брами, який перегукується з майолікою в декорі цього сецесійного будинку.

“Вартість реставраційних робіт становила 75 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 22 500 грн., а решта суми це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Читайте також: Маріупольці покажуть у Львові модерн-виставу, яку створили за віршами Маги та Жадана

Фото на головній: spadshchyna.lviv.ua

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *