Що потрібно знати жителям Львівщини про "митний безвіз"

[ad_1]

Що потрібно знати жителям Львівщини про "митний безвіз"

В Україні з жовтня буде діяти «митний безвіз».

29 вересня на засіданні Громадської ради при Держмитслужбі України у Львівській ОВА обговорили ключові нововведення митного безвізу. Він почне діяти вже з 1 жовтня.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА. 

Як повідомили у Львівській ОВА, впровадження «митного безвізу» розпочнеться 1 жовтня, набудуть чинності зміни до митного законодавства, але від початку жовтня до 1 лютого 2023 року триватиме перехідний період.

«Завдяки цій Конвенції українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 країн. Митні декларації мають містити штрихкод, за допомогою якого можна швидко знайти декларацію в системі. Тобто, митникам необхідно лише просканувати код на декларації, що значно прискорює проходження всіх процедур», — зазначив Максим Козицький.

Що відомо про «митний безвіз»?

Як повідомили у виданні «Економічна правда», схвалені рішення щодо можливості користуватися авторизаціями та спрощеннями необмеженому колу українського бізнесу. Уряд затвердив форми документів, врегулював питання оцінки відповідності підприємства критеріям надання авторизацій тощо згідно вимог «безвізу».

Бізнес отримує інструменти для користування перевагами та спрощеннями процедури спільного транзиту у 35-ти країнах-членах Конвенції. Дотепер доступ до спрощень мало лише обмежене коло підприємств.

Крім того, визначено перелік товарів, які можна перевозити митною територію України без надання Митниці забезпечення сплати митних платежів на час воєнного стану та одного року після його припинення. Перелік сформовано з урахуванням товарів, потрібних для обороноздатності країни.

Для схваленого переліку діятиме перехідний період з 01 жовтня 2022 року до 01 лютого 2023 року, протягом якого для бізнесу діятиме звичайний підхід щодо визначення товарів, які підпадатимуть під забезпечення сплати митних платежів.

Також уряд вніс зміни до питань застосування митних декларацій. Регулювання форми митних декларацій забрали в Кабміну, адже форма єдиного документа базуватиметься на умовах Конвенції, а вимоги до оформлення і використання митних декларацій приведено у відповідність до законодавства. Крім того, уряд визнав такою, що втратила чинність, постанову від 05 серпня 2020 року щодо використання митних декларацій окремих типів.

Читайте також: У білорусі будуть мобілізовувати росіян, які нещодавно заїхали на територію країни

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *