«Хочу, щоб світ знав, що українці б’ються!» - у Львові відкривається виставка художника УПА

[ad_1]

«Хочу, щоб світ знав, що українці б’ються!» - у Львові відкривається виставка художника УПА

У соціальному просторі Львівського муніципального мистецького центру відбудеться виставка про діяльність Ніла Хасевича, художника Української повстанської армії (1902-1952).

На експозиції можна побачити репродукції і оригінали робіт, а також артефакти, які супроводжували його працю, повідомляє пресслужба ЛМР.

«У своєму житті я втратив уже все, але як довго залишиться бодай одна краплина моєї крови, я буду битися з ворогами свого народу. Я не можу битися зброєю, але б’юся різцем і долотом. Я, каліка, б’юся в той час, коли багато сильних і здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива. Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються… Слава Україні!», ― казав Ніл Хасевич (1952 р.)

Дослідником життєпису та творчості Ніла Хасевича є художник-дизайнер Богуслав Любів. Разом з дружиною Олександрою Любів 14 жовтня 2002 року вони заснували Галерею українського військового однострою у Львові на площі Ринок, 40. Фактично всі однострої у музеї є реконструйовані та відшиті Богуславом. Також він створив форму для новітньої армії України: зокрема парадну форму для ліцею Героїв Крут та Інституту сухопутних військ імені Сагайдачного. Богуслав Любів має звання заслуженого працівника культури України та є лауреатом премії імені Іларіона і Віри Свенціцьких.

Ця експозиція є результатом співпраці Муніципального мистецького центру та Галереї українського військового однострою.

Виставка у мистецькому центрі на вул. Стефаника, 11 розпочнеться 10 квітня (офіційне відкриття – 11 квітня о 16:00) та триватиме до кінця місяця. Після завершення гостьової експозиції у центрі, Богуслав Любів відчинить двері музею на площі Ринок, 40 для екскурсій та огляду його колекції та реконструйованих одностроїв українського війська першої половини ХХ століття.

Читайте також: Львівський рекорд: найшвидший декор тисячі пасок та найбільший тризуб із них, — ФОТО.

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *