Які знаки пріоритету діють на території України та в яких випадках не працюють

На території нашої країни існує величезна кількість дорожніх знаків, які умовно поділені на шість категорій та одну підкатегорію – таблички до дорожніх знаків. При цьому до знаків пріоритету відносять лише шість із них. Згідно з правилами дорожнього руху, дана група знаків вважається однією з найважливіших. Усі знаки пріоритету вказані у другій групі, тому їх порядкові номери розпочинаються з цифри 2.

Знаки пріоритету – спеціальна група знаків, які використовуються регулювання руху при перетині проїжджої частини, перехресть і вузького ділянки дороги. До цієї групи знаків належать:

  • 2.1 – дати дорогу;
  • 2.2 – проїзд без зупинки заборонено;
  • 2.3 – головна дорога;
  • 2.4 — кінець головної дороги;
  • 2.5 – перевага зустрічного руху;
  • 2.6 – перевага перед зустрічним рухом.

Знаки пріоритету мають різну форму і для цього є причини. Інші групи дорожніх знаків зовні схожі. Наприклад, майже всі попереджувальні знаки мають трикутну форму, обрамлену червоним ободом. Кругла форма з блакитним тлом і білими написами характерна для знаків. Всі знаки, що належать до групи пріоритету, є унікальними та попереджають водія про особливий режим переміщення на конкретному відрізку дороги. Тому подібні знаки виконані в різній формі, що допомагає привернути увагу і максимально відрізнятися один від одного. Крім того, відмінна форма дозволяє без особливих зусиль відрізнити знак пріоритету зі зворотного боку.

Навіщо потрібні знаки пріоритету?

У нашій країні знаки пріоритету заведено відносити до категорії регулювання дорожнього руху. При цьому в правилах дорожнього руху прописані такі елементи, за допомогою яких здійснюється регулювання руху:

  • Розмітка.
  • Пріоритетні знаки.
  • Світлофори.
  • Інспектор-регулювальник.

Поданий порядок є єдиним правильним, оскільки всі наступні засоби регулювання переміщення вважаються найбільш пріоритетними. Як приклад розглянемо такий випадок – на перехресті нанесено розмітку і при цьому працює інспектор-регулювальник, тоді водій має діяти згідно з сигналами регулювальника. У випадку, коли є знак пріоритету і світлофор, тоді водій зобов’язаний слідувати сигналам світлофора. Варто зазначити, що знаки пріоритету втрачають чинність на регульованих перехрестях.

Які знаки пріоритету не діють?

Уважно вивчивши список елементів регулювання дорожнього руху, можна дійти невтішного висновку, що така група символів не діє у разі наявності на перехресті світлофора чи регулювальника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *