Як очистити каналізаційну трубу

Каналізація — це важлива частина будь-якого житлового приміщення, але через постійну експлуатацію завжди існує ризик виникнення засмічення в трубах, ліквідувати які допоможуть професійні сантехніки. Найчастіше він виникає через низку причин:

 • засмічення від жиру;
 • попадання у каналізацію твердих частинок сміття або шматків тканини;
 • відкладення на стінках труб від іржі;
 • замулювання труб через неправильний ухил.

Діагностика засмічення каналізаційної труби

Іноді домашні способи прочищення не приносять бажаного результату, у цих ситуаціях краще запросити фахівців, які проведуть професійну діагностику та подальше внутрішнє очищення труб. Для діагностики використовують професійне обладнання, що дозволяє точно визначити:

 • місце засмічення або пошкодження;
 • загальний стан трубопроводу;
 • наявність можливих тріщин, сколів та інших дефектів.

Це абсолютно безпечний метод, суть якого полягає у проштовхуванні твердого кабелю з камерою на кінці в каналізаційну трубу. Камера виводить зображення на монітор, що дозволяє побачити трубу зсередини і відзначити всі ділянки, що потребують особливої уваги. Завдяки своєчасній діагностиці можна вчасно виявити проблеми ще на початковій стадії, що дозволить запобігти руйнуванням і подальшим проблемам відкладень. Запис із камери також може бути використаний для технічного огляду або інших інженерних звітів.

Хімічні способи прочищення труб

Сучасні хімічні препарати є досить ефективним способом очищення каналізаційних труб. Головною перевагою даного методу є швидкість і зручність у використанні, необхідно просто висипати вміст у злив і почекати деякий час, головне правильно і точно дотримуватися інструкцій.

Але варто враховувати, що багато хімічних препаратів можуть негативно впливати на покриття пластикових труб та інших матеріалів, викликаючи їх руйнування. Тому необхідно уважно читати інструкцію та враховувати всі нюанси. Головними рекомендаціями при використанні хімічного методу є:

 • дотримання заходів безпеки;
 • після застосування хімічних засобів необхідно добре прокрутити приміщення;
 • не можна змішувати різні хімічні препарати, це може спричинити непередбачену реакцію;
 • обов’язково через вказаний в інструкції час злив промити великим об’ємом води.

Якщо ж засмічення не зазнало дії хімічних засобів, необхідно вибрати іншу систему очищення труб.

Механічна очистка каналізаційних труб

Перевіреним способом прочищення каналізаційної системи залишається використання вантуза, але при його застосуванні необхідно щільно закрити всі інші отвори, оскільки не вдасться забезпечити високий тиск повітря в системі.

Якщо ж і даний пристрій для очищення труб не приніс бажаного ефекту, краще застосувати грубішу очищення труб за допомогою сантехнічного троса. Спеціальний трос застосовується при механічному очищенні труб, має вигляд щільної сталевої пружини. На одному кінці, якого прикріплено ручку, а на іншому – спеціальна насадка. Трос опускається безпосередньо в каналізаційний отвір, досягаючи засмічення, руйнує його. Трос вкручується в засмічення за допомогою механічних обертань, а спеціальні насадки на тросі дозволяють розрізати забруднення або взагалі витягнути його з труби. Однак при роботі з цим механізмом, необхідно бути дуже уважним і обережним, при надмірному упорі можна легко пошкодити пластик або інший матеріал. Тому, якщо ви не впевнені у своїх навичках, все ж таки краще викликати професіоналів, які мають досвід у даному питанні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *