Методи реабілітації наркозалежних

Згідно даним Всесвітньої організації охорони здоров’я, перше місце серед винуватців передчасної смерті людей займають наркотики. Якщо 100 років тому наркоманія була предметом дослідження лише психіатрії, то сьогодні вона стала загальносоціальною проблемою. По всьому світу спостерігається стійка тенденція збільшення числа людей, які постійно вживають традиційні або синтетичні наркотичні речовини. У смертельний вир залучаються чоловіки і жінки, підлітки і навіть діти.

Медикаментозне лікування – перший етап боротьби з наркотичною залежністю

Небезпека наркотиків полягає у швидкому звиканні: достатньо 2-3 доз, і людина вже «сидить на голці» і величезній шкоді для організму: незворотні зміни всіх органів і систем у наркомана відбуваються значно швидше, ніж у алкоголіка або в курця. Єдиний шанс врятувати свою рідну людину – звернутися за допомогою до спеціалістів Міжнародної Антинаркотичної Асоціації. Кваліфіковані наркологи проведуть медикаментозне лікування наркоманії https://lczm.org/ua/lechenie-narkomaniy-2.html з метою очистити організм наркомана від шкідливих речовин та продуктів їх розпаду. А потім допоможуть людині стати на шлях виправлення за допомогою методів реабілітації та соціалізації.

Яке значення має реабілітація

Як показує практика, усунення симптомів абстиненції та подальше лікування хворого у стаціонарі – це тільки 10% успіху. Повноцінно звільнити людину від хімічної залежності можна тільки в закритому реабілітаційному центрі під наглядом кваліфікованих наркологів, психологів та психіатрів. На деякий час хворого потрібно ізолювати від оточуючого світу та позбавити доступу до всіх психоактивних речовин. Завдяки цьому наркоман повністю зануриться в процес подолання своєї залежності.

Програма реабілітації

Подолавши суто медикаментозну проблему, наркоман повинен пройти процес реабілітації https://lczm.org/ua/likuvannya-narkomaniji-v-khmelnitskomu.html. Програма реабілітації складається для кожного пацієнта окремо, в залежності від ступеня залежності та особливостей його особистості.

Але у будь-якому випадку така програма має три складові:

  • Медикаментозну (ліки, крапельниці, заміна наркотичних речовин легальними препаратами).
  • Фізичну – заняття посильним спортом, трудотерапія, відвідування бані, басейну.
  • Психологічну – індивідуальна та групова робота з психологом та психіатром.

Після реабілітації наступає не менш важливий період – соціалізація. Пацієнт, який повертається з реабілітаційного центру в соціум, перший час буде відчувати так званий адаптаційний шок. Саме тому така людина понад усе потребує підтримки близьких людей та психологів. Міжнародна Антинаркотична Асоціація пропонує не тільки реабілітацію, а й якісну післяреабілітаційну підтримку https://lczm.org/ua/lechenie-narkomanii-v-chernovtsakh.html.

Філіали асоціації працюють в різних містах України – в Чернігові, Черкасах, Хмельницькому, Чернівцях та Луцьку. Зателефонуйте вже сьогодні – дайте рідній людині шанс позбавитися від своєї залежності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *