Як у Львові фонд "Повернись живим" передав ЗСУ унікальні майстерні за 740 тис. євро, - ВІДЕО

[ad_1]

Як у Львові фонд "Повернись живим" передав ЗСУ унікальні майстерні за 740 тис. євро, - ВІДЕО

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» передав ЗСУ дві майстерні технічного обслуговування, вартістю 740 тис. євро.

Про це повідомляє Львівська міськрада.

Таким чином благодійна організація завершила міжнародний проєкт із допомоги Збройним Силам України, профінансований на близько $1,8 млн із коштів, які народ Польщі зібрав на Bayraktar для ЗСУ.

У липні торік у Польщі зібрали понад 22,5 млн злотих на безпілотний авіакомплекс Bayraktar TB2 для України. До ініціативи на краудфандинговій платформі долучилися понад 200 тисяч людей. Турецька компанія Baykar вирішила безкоштовно передати безпілотник ЗСУ. А кошти попросила направити благодійним організаціям. Ініціатор збору – журналіст Славомір Сєраковський передав «Повернись живим» 5,13 млн злотих і $600 тис.

За 5,13 млн злотих, або близько $1,2 млн, Фонд придбав у польського підприємства мобільний модульний табір. Його передав Навчальному центру Сил територіальної оборони ЗСУ наприкінці липня. Ще $600 тисяч скерували на майстерні технічного обслуговування, що їх зараз отримало Командування морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ і Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Майстерні технічного обслуговування, розроблені спеціалістами фонду «Повернись живим», є втіленням сучасних технологічних рішень, створених на замовлення військових. Цей комплекс буде і надалі виготовлятися на замовлення Фонду, адже є інтелектуальною розробкою «Повернись живим».

Кожна майстерня оснащена не лише стандартними засобами для технічного обслуговування, але і додатковим обладнанням, таким як маніпулятор, генератор, компресор та мобільний шиномонтаж. Це робить їх універсальними та незамінними для швидкої та ефективної підтримки військової техніки в полі.

Як у Львові фонд "Повернись живим" передав ЗСУ унікальні майстерні за 740 тис. євро, - ВІДЕО

«На базі такого автомобіля є робочий кунг, де є інструменти для ремонту техніки, та причіп, де є шиномонтажний станок і різне обладнання для ремонту гідравлічних шлангів та іншого приладдя військових автомобілів. Це дає можливість прибувати на місця і швидко ремонтувати техніку, тому що ця машина є повнопривідна, тобто можливий проїзд по місцевості, де немає доріг. Є інструменти, які допомагають ліквідувати на місці поломку бойової машини, і вона може далі виконувати свої завдання. Подібні автомобілі є в нашій ремонтній роті, але саме таких автомобілів ми ще не отримували», — розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Торік Фонд «Повернись живим» придбав для Сил оборони шість таких майстерень. Відтоді їх екіпажі провели понад тисячу ремонтів військової західної автомобільної техніки: американських HMMWV, Cougar, MaxxPro, турецьких Kirpi, австралійських Bushmaster та інших. Військові фахівці повертають позашляховики і бронетранспортери в стрій безпосередньо на передовій, не чекаючи, поки їх доставлять до стаціонарних майстерень.

«Це вже сьома і восьма майстерні, які передаємо Збройним Силам. Зараз умовно пошкоджену машину треба тягнути в тил, і це може бути із Запоріжжя до Львова чи Житомира, чи десь далеко на значну відстань. Там ремонтувати і потім тягнути назад. Ми змінюємо цей підхід, тому що майстерня їде до військових і на місці проводять ремонт. Це скорочує час на ремонт і підвищує рівень відновлення техніки. Також це додаткова підготовка людей, які експлуатують і ремонтують, тому що під час ремонту одразу показують типові помилки. Ці майстерні дозволяють максимально швидко повертати на поле бою пошкоджену техніку.

Ми вдячні народу Польщі, який об’єднався у допомозі Україні, і корпорації Baykar, яка показує приклад підтримки нашої країни у війні», — підкреслив директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Читайте також: Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом ранок 15 вересня.

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *