Плюси та мінуси виклику лікаря-психіатра додому

Приводом для виклику лікаря-психіатра може стати зміна поведінки близької людини та/або неможливість дістатися клініки самостійно, що особливо актуально в осіб похилого віку. Проте, цей вид лікування має не лише недоліки, а й протипоказання.

Плюси виклику лікаря додому для терапії

Хороший варіант для віддалених районів

Якщо у вашому районі немає клініки, виклик психіатра додому стане одним із найзручніших варіантів. Така терапія пропонує доступ до лікування психічних розладів людям у районних центрах та селах. Необхідність долати великі відстані і витрачати багато часу в щільному графіку на пошук особистої терапії може бути тягарем для людей, які потребують допомоги.

Плюси та мінуси виклику лікаря-психіатра додому

Доступність для людей із фізичними обмеженнями

Візити психотерапевта додому забезпечує доступність терапії для людей з обмеженими можливостями або прикутих до ліжка. Мобільність може бути великою проблемою, коли йдеться про доступ психіатричної допомоги. Люди, які не можуть залишити свій будинок з різних причин, таких як фізичне або психічне захворювання, потребують допомоги не менше за рухливих пацієнтів.

Зручність та доступність

Оскільки ви відвідуватиме сеанси терапії, не виходячи з власного будинку, ви можете запланувати їх на найбільш зручний час. Крім того, такий варіант є одним з найбільш прийнятних для людей, які страждають на агорафобію (страх відкритих просторів, вулиці) або фобіями, що стосуються природних явищ — дощ, сніг, які можуть застати пацієнта в дорозі.

Крім цього можна перерахувати й інші основні плюси виклику психотерапевта додому:

  1. Отримання медичної спеціалізованої допомоги відбувається у комфортних домашніх умовах;
  2. Дані консультації, у тому числі паспортні дані, складають лікарську таємницю і не передаються третім особам;
  3. Немає постановки на облік у психоневрологічному диспансері;
  4. Існує можливість комплексного лікування психічного стану з урахуванням психотерапевтичних ресурсів клініки;
  5. Після здійснення виклику лікаря-психіатра додому є можливість звернутися до лікаря повторно, зв’язатися телефоном, отримати відповіді на запитання та погодити час повторного візиту.

Мінуси

Не підходить для серйозних психічних захворювань. Домашня терапія може бути корисною в різних ситуаціях, але не тоді, коли йдеться про людей, яким потрібне пряме лікування або медичне втручання. Наприклад, якщо у людини серйозна залежність або більш-менш складні симптоми психічного розладу.

Домашня терапія також не рекомендована, коли план лікування включає медичні втручання – детоксикацію, діагностику з використанням обладнання та аналізів, необхідність організації хворого від тригерів.

Терапія вдома може сприяти соціальній та професійній ізоляції, тоді, коли людині потрібно, навпаки, частіше виходити з дому, знайомитися з новими людьми і у випадку коли пацієнту найбільш рекомендована групова терапія.

Ціна також має значення. Індивідуальні сеанси терапії з психологом вдома, як правило, коштують дорожче за консультації в клініці. Звичайно лікар закладає в ціну витрати на пересування, а також витрату особистого часу на дорогу.

Простіше кажучи, терапія вдома має місце бути у певних випадках. До її показань відносяться заняття з людьми з обмеженими можливостями, пенсіонерами, а також з пацієнтами, які страждають від певного виду фобій. В інших випадках, вигідніше і ефективніше відвідуватиме кабінет психотерапевта чи заняття в реабілітаційному центрі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *