Призначення кабелю АВВГ. Значення абревіатури АВВГ та сфера застосування алюмінієвого силового кабелю

Кабель АВВГ став досить популярним та затребуваним у сучасних умовах, оскільки технологія виготовлення залишилася простою, що дозволяє знизити вартість виробництва, а як результат — і кінцеву на продукт. При цьому вдалося зберегти надійність кабельної продукції, ефективність роботи, а також підвищену безпеку.

Використання АВВГ можливе у різних сферах, починаючи від проведення окремого житлового будинку, закінчуючи промисловими підприємствами різної спрямованості. Однак переважним напрямком є підключення окремих промислових об’єктів, а також приміщень із високою вологістю чи можливістю затоплення.

Алюмінієвий кабель АВВГ фото

Особливості та маркування кабелю АВВГ

Основною складовою дроту АВВГ є струмопровідна жила, виготовлена з алюмінію. Їхня кількість може бути від 1 до 6 — залежить переважно від призначення та планової потужності передачі.

Згідно з ГОСТом, кабель АВВГ має стандартне маркування струмопровідних жил, що спрощує виконання робіт:

 • Синім кольором позначено нуль.
 • Зелений чи жовтий — заземлення.
 • Червоний та інші — фази.

При цьому верхня оболонка має гладку структуру і має певну жорсткість, що дає можливість легко знімати її при необхідності проведення ремонту. Однак на безпеці та тривалості експлуатації така особливість не позначається.

Варто відзначити і той факт, що провід АВВГ може мати токонесучі жили з різним перетином. Зазвичай найнижчий показник посідає нуль.

Алюмінієвий кабель АВВГ

Технічні характеристики АВВГ

Насамперед необхідно розібратися в розшифровці АВВГ, оскільки абревіатура дає зрозуміти, про який саме продукт йдеться. Це багато в чому визначає експлуатаційні характеристики виробу. Загалом розшифровка кабелю АВВГ виглядає таким чином:

 • А — матеріалом виготовлення струмопровідних жил є алюміній.
 • В — ізоляція провідника виконана з вінілу.
 • В — оболонка продукції зроблена з ПВХ-пластику.
 • Г — відсутній додатковий зовнішній захист, гнучкий виріб.

Щодо основних характеристик виробу, то тут важливо виділити такі параметри:

 • Допустима напруга — 0,6-1 кВт.
 • Робоча струмова частота під час експлуатації мереж зі змінним струмом — 50 Гц.
 • Струмопровідна жила — від 2,5 до 250 мм².
 • Діапазон температур як зовнішній фактор — від -50 до +50 градусів.
 • Допускається нагрівання жили до +70 градусів за короткочасного впливу струмів короткого замикання.
 • Мінімальне значення температури проведення монтажу без попереднього прогріву кабелю становить -15 градусів.
 • Максимальний термін експлуатації — 30 років, з гарантійним періодом у 5 років.
 • Радіус вигину визначається залежно від зовнішнього діаметра та кількості жил, розраховується індивідуально для кожного варіанту.

Важливо враховувати зазначені характеристики при виборі продукції для експлуатації у певних умовах.

Особливості експлуатації АВВГ

Алюмінієвий кабель АВВГ слід використовувати лише за можливості гарантувати відсутність можливих компресійних та механічних пошкоджень. Пов’язано це з відсутністю спеціального захисного покриття, яке є броньованою стрічкою.

Важливо враховувати, що цей тип дроту має високу чутливість до розтягування. Імовірним є розрив ізоляційного покриття, що складається з полівінілхлориду. Відповідно, при монтажі на стінах чи опорних стовпах слід передбачити можливість забезпечення мінімального провисання.

При проведенні прокладки в ґрунті без застосування додаткових монтажних елементів (коробів, труб та іншого) краще віддати перевагу спеціальному варіанту кабелю АВВГ, маркування якого в кінці додано букву «з» (АВВГз). Це означає, що в такому кабелі розташування жил більш щільне. Досягається подібний ефект за допомогою додавання до вільного простору ПВХ-пластикату, використовуваного при створенні зовнішньої оболонки.

Попередньо під провід укладається спеціальна піщана подушка. Зверху укладається кабель, проводиться перевірка відсутності натягу на протяжності. Наступним етапом стане нанесення пісочного шару завтовшки мінімум 150 мм. Далі можна засипати місце прокладання кабелю АВВГ землею.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *