Кабель для проведення

При ремонті в приміщенні найчастіше виконують заміну електропроводки. Однією з перших дилем, з якою стикається виконавець, є питання «Який кабель використовуватиме проведення»? У цій статті ви зможете знайти відповідь на це запитання. При цьому ситуація з якістю кабельної продукції не розглядатиметься.
Після того, як підібрано перетин відповідно до навантажень, слід вибрати марку, що відповідає вимогам для прокладання як стаціонарне проведення. При виборі кабелю для електропроводки слід враховувати, чи проводка прокладатиметься відкритим або прихованим способом.

У разі прихованого варіанта необхідно врахувати, чи буде кабель укладатися в гофрі, металорукаві або трубах, або прокладатиметься безпосередньо в штукатурці. У разі відкритої проводки потрібно враховувати, чи проходитиме кабель всередині приміщень або по вулиці, а потім підібрати продукт відповідного кліматичного виконання.

Також слід звернути увагу на клас пожежної небезпеки. У разі групового прокладання кабель повинен забезпечувати рівень пожежної безпеки потрібної категорії. Кабель для проведення в будинку і кабель для проведення в квартирі принципово не відрізняються, проте для будинків з дерева існує обмеження по горючості. Разом з цим є низка вимог у галузі монтажу. Важливим фактором є термін експлуатації продукту, що вказується заводом-виробником у паспорті до продукту. Чим він більший, тим, відповідно, – краще.

Слід зазначити, що останнім часом як кабель для проведення крім безперечних лідерів минулих років, таких як ВВГнг, ВВГнг(А)-LS, ППГнг(A)-HF, набув поширення ÖLFLEX FLAT RU нг(А)-LS. Він має наступні переваги:

  • має підвищені електротехнічні характеристики: заводські випробування виробляються на напрузі 4 кВ, тоді як кабелі ВВГ – на 3 або 3,5 кВ для виконання 0,66 і 1 кВ відповідно, що свідчить про високу якість ізоляції. Підвищено вимоги до фізичних властивостей, жорсткіші умови випробувань проти ГОСТ. Жили відповідають 5 класу. Кабель проходить випробування на водопоглинання ізоляції.
  • відповідає екологічним директивам: не містить свинцю,
  • має високий рівень пожежної безпеки: забезпечено відповідність класу пожежної небезпеки.

Після того, як ви визначилися, який кабель потрібен для проводки у вашому випадку, слід купити продукт необхідної довжини з урахуванням запасу — зазвичай 20-30% довжини траси. При цьому краще закуповувати цілісним відрізком, якщо це дозволяє будівельна довжина бухти.

Стаття магазину ВСЕ Е.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *