Друковані каталоги як ефективний інструмент маркетингу: особливості створення поліграфічного продукту

Вперше друкований каталог був створений в 70-ті роки XIX століття з метою реклами нерозпроданих товарів. Такий маркетинговий хід прийшов в голову підприємцю з США – Аарону Монтгомери. За допомогою каталогів, які він розповсюджував серед клієнтів поштою, йому вдалося залучити більше покупців, ніж це вдавалося робити комівояжерам. Клієнти позитивно відреагували на таку рекламу і товар був розпроданий.

Правда, перший каталог практично не мав нічого спільного з сучасною поліграфією, крім призначення. Тоді це був просто лист паперу зі списком товарів та умовами їх придбання. Сьогодні ж, виготовлення каталогів стало цілою наукою з певними особливостями та правилами. До того, ж поліграфічні продукти тепер використовуються в різних цілях і представлені у різноманітті типів.

Різновиди каталогів

Сучасні поліграфічні продукти мають вигляд компактних книжечок з яскравим наповненням. Традиційно на сторінках є безліч якісних фото та лаконічний текст маркетингового характеру. Наповнення може відрізнятися в залежності від виду каталогу. На сьогодні основних 3:

  1. Іміджеві. В таких виданнях акцент робиться на презентацію підприємства, його здобутки. А от інформації про товари відводиться друге місце. Розповсюджують іміджеві каталоги поштою або використовують у промо-наборах, які вручаються клієнтам, партнерам, інвесторам.
  2. Рекламні. На сторінках цих друкованих видань розміщується асортимент продукції, інформація про ціну, скидки. Також може бути доданий прас-лист на весь товар чи певні категорії. Розповсюджують цю поліграфію поштою чи в місцях продажу/замовлення послуг. Випуск приурочують до якихось подій: розпродажу, рекламної акції, випуску нового товару тощо.
  3. Періодичні. Такі видання друкуються через фіксовані проміжки часу. Кожний випуск містить обновлену інформацію, розширений спектр послуг чи товарів, актуальні ціни та діючі акції.

Відносно кожного типу каталогів діють певні особливості оформлення та наповнення. Але загалом для дизайну характерні такі риси, як інформативні заголовки, рекламний текст та повідомлення про вигоди покупки/замовлення/співпраці.

Друковані каталоги як ефективний інструмент маркетингу: особливості створення поліграфічного продукту

Переваги використання каталогів

Такий маркетинговий інструмент вже досить довгий час використовується в рекламних цілях. Його популярність зумовлена рядом переваг:

  • доступність. Для виготовлення каталогів використовують офсетний друк. Це економна технологія для випуску видань великим тиражем. Послугу офсетного другу в Запорожжі пропонує друкарня «Успіх прінт». Також тут можуть запропонувати макети та послуги дизайну;
  • ефективність. Люди мають змогу наочно оцінити пропозицію, дізнатися потрібну інформацію, що підштовхує їх до покупки чи замовлення;
  • широкі можливості використання. Такі видання допоможуть привернути увагу як до діяльності компанії в цілому, так і до різноманітних маркетингових акцій.

До того ж, каталоги є крутим інструментом для підвищення лояльності аудиторії та збільшення впізнаваності бренду. Головне – вони повинні бути якісними, тому замовляти друк потрібно лише в надійних виконавців, які можуть навести вдалі приклади своїх послуг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *