Вакцинація від COVID і міфи: головна епідеміологиня Львівщини спростувала фейки

[ad_1]

Вакцинація від COVID і міфи: головна епідеміологиня Львівщини спростувала фейки
Чергова хвиля захворюваності на COVID-19 вже на Львівщині — збільшується і кількість нових хворих, і госпіталізацій. Медики продовжують говорити про те, що вакцинація — єдиний спосіб перемогти пандемію і закликають мешканців щеплюватися проти COVID.
Так, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко під час пресконференції 6 вересня розповіла про найпоширеніші міфи щодо COVID-вакцинації, а також розвінчала їх.
Як наголосила Наталія Іванченко, підвищення температури тіла, ломота у м’язах, головний біль — абсолютно нормальна реакція тіла після вакцинації.
"Ці прояви можуть бути не обов’язково у кожного провакцинованого. Але це означає, що вакцина працює. Нічого надзвичайного в організмі не відбувається, але люди повинні бути до цього готові", — зазначила вона.
"Оскільки вакцинація обростає багатьма міфами, кожна людина, яка робить щеплення, повинна знати, що в день вакцинації можна і потрібно приймати душ, можна піти в басейн, — пояснила головна епідеміологиня області. — Що стосується тих осіб, які займаються фізичною культурою і спортом, проведення вакцинації також не є підставою для того, щоб відміняти плани. Тобто вакцинація — це рутинна нормальна практика імунізації, яка не потребує зміни стилю життя людини".
Також Наталія Іванченко наголосила, що нині є достатня кількість досліджень, які підтверджують, що щеплення від коронавірусу не має ніякого відношення до безпліддя жінок, чоловіків.
"Абсолютним міфом є те, що людина після вакцинації стає джерелом виділення COVID-19. Оскільки жодна з чотирьох вакцин, якими нині вакцинують, не є "живою", і внаслідок вакцинації людина не може стати заразною і виділяти коронавірус", — зазначила вона.
Ще один міф — те, що до вакцинації, під час і після потрібно вживати різні препарати для розрідження крові.
"Їх вживають лише ті люди, яким це необхідно за станом здоров’я і які приймають різні медикаменти", — зауважила Наталія Іванченко.
Також вона зазначила, якщо особа провакцинувалась, до прикладу, від дифтерії та правця, то вакцинуватись від COVID слід через 14 днів. Але якщо є необхідність в екстреній профілактиці, зокрема, сказу і правця, то її проводять незалежно від того, скільки днів пройшло від вакцинації проти коронавірусу.
"Нині остаточно підтверджено, що будь-яка вакцина, яка використовується на теренах України, зокрема Львівщини, є безпечною та ефективною. Власне вакцинація захищає від будь-яких штамів коронавірусу. Єдине, вчені працюють над тим, щоб визначити, який відсоток цієї ефективності. Але те, що знаємо на 100%, — жодна людина з числа тих, чиє життя забрав коронавірус, не була вакцинована. Тобто, однозначно вакцинація гарантує нам збереження життя”, — резюмувала Наталія Іванченко.
Додамо, що загалом на Львівщині станом на сьогодні щеплення від коронавірусу отримали 607 365 людей, з них — 263 188 другою дозою): вакциною "Covieshield" — 38 403 особи, "Astra Zeneca" — 91 153, "Coronavac" — 164 320, "Pfizer" — 187 345, "Moderna" — 126 144 особи.
Як відомо, на Львівщині вже зафіксували нову хвилю коронавірусу. Також очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА розповів про те, чи варто у зв’язку з погіршенням ситуації із коронавірусом очікувати у області чергового локдауну. Детальніше про це читайте за посиланням.
Читайте також: Львівщина — у трійці областей із найзагрозливішою епідситуацією
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *