У Сихівському районі Львова встановили індивідуальні теплові пункти: що це означаєУ Сихівському районі Львова встановили індивідуальні теплові пункти: що це означає

У Львові хочуть модернізувати систему теплопостачання. 

У житловому масиві Сихівського району завершують встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Вони допоможуть більше 87 тис. мешканців району самостійно регулювати температуру подачі опалення і економити кошти.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради. 

Проєкт встановлення ІТП реалізований за грантові кошти ЄБРР і фонду Е5Р в рамках проєкту модернізації системи теплопостачання Львова. ІТП – це один з 4 компонентів проєкту модернізації. 

“Вагомо, що компонент встановлення ІТП профінансований з грантових коштів. Тобто цю інвестицію не треба повертати”, – наголосив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець. 

На сьогодні ІТП в системах централізованого теплопостачання у світі – це найсучасніша технологія, яка забезпечує високий комфорт послуги і економію як тепла в будинку так і ресурсів на його вироблення (природного газу), а мешканці, в свою чергу, економлять кошти.

В майбутньому, на прикладі Сихова, планують провадити ІТП і в інших районах міста. Станом на сьогодні вже є проєкти встановлення ІТП у понад 80 будинках Шевченківського району. 

Відтак на сьогодні 408 будівель у Сихівському житловому масиві мають ІТП. Крім житлових будинків, ІТП тут також встановлено у школах, садочках, тобто у всіх будівлях Сихова. На сьогодні на балансі Львівтеплоенерго вже є 522 ІТП. А це майже 30% будинків, які обслуговує підприємство.

Нагадаємо, загальна вартість проєкту з модернізації об’єктів теплопостачання, який реалізовує ЛМКП «Львівтеплоенерго» за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, становить 30 млн. євро, з них 10 млн. євро – це грантові кошти. Проєкт передбачав кілька компонентів, зокрема модернізацію теплових мереж, монтаж ІТП, диспетечеризація та ін.

Проєкт із встановлення ІТП охоплює 29 018 квартир, а це 87 229 мешканців міста. ІТП дає можливість мешканцям самим регулювати температуру подачі теплоносія, включати і виключати опалення, коли забажають. Тобто подача теплової енергії залишиться централізованою – генерація відбуватиметься від котелень чи ТЕЦ, але мешканці отримають можливість регулювати все у себе в будинку, регулювати грамотно, за допомогою найсучаснішого обладнання.

Читайте також: У Жовкві почали ремонт дороги на вулиці Ярослава Мудрого

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *