У РадіоГаражі відкрили виставку про відому пісню "Тільки у Львові" та міське радіо, - ФОТО, ВІДЕО

[ad_1]

У РадіоГаражі відкрили виставку про відому пісню "Тільки у Львові" та міське радіо, - ФОТО, ВІДЕО
У Львові створили виставку про міське радіо і знамениту пісню "Тільки у Львові". 
12 серпня у Львові у просторі РадіоГаражу на вулиці Князя Романа відкрили проєкт "Тільки у Львові: Тонько, Щепко і всі-всі-всі". Кореспондентка 032.ua побувала на відкритті та пропонує дізнатися про нього детальніше, а також переглянути фото та відео із заходу. 

Мета проєкту — в інтерактивному форматі розповісти відому й водночас невідому історію створення славетної пісні "Тільки у Львові". Зокрема, можна дізнатися про долі її авторів та виконавців, а також - як у Львові з’явилося радіо, які передачі користувалися популярністю і як місто стало сценою для популярних кінофільмів.
Днем народження пісні "Тільки у Львові" можна вважати 5 квітня 1939 року, коли вона вперше пролунала з екранів під час прем’єри фільму "Волоцюги" у Варшаві. Щепко і Тонько у картині співають пісню саме на площі Ринок, однак все ж кінематографісти не приїжджали до Львова. У фільмі є лише кілька натурних сцен — їх зняли у Варшаві. Більшість зйомок відбулися у павільйонах із використанням декорацій. 

Важливим елементом проєкту також стало видання електронної книги-дослідження про історію Львівського радіо авторства Станіслава Цалика та Олега Чорного.
Станіслав Цалик під час відеозв’язку розповів, що Щепко і Тонько (актори Казімєж Вайда і Генрік Фоґельфенґер) були найвідомішими мешканцями Львова 1930-х років. Саме про них вийшла книга. Вона відкриває історію радіо, адже слава дуету почалася з радіовиступів на вул. Князя Романа. Далі йдеться про кінокар’єру. Вони у ліричній комедії "Волоцюги" подарували публіці популярну пісню "Тільки у Львові".
Книжка є результатом архівних пошуків, опрацьовування документів, довідників, повідомлень тогочасної періодики, а також спогадів очевидців і учасників описаних подій. Видання вводить в обіг чимало цікавих фактів, раніше невідомих. 

Довідково. РадіоГараж є підрозділом Музею радіо "Львівське радіо" і місцем, де відбуваються виставки, створюються й експонуються мистецькі інсталяції, проводяться майстерні, дискусії й освітні програми. 

Читайте також: Марш Нескорених, забіг у вишиванках та святковий концерт: як Львів відзначатиме День Незалежності, — ВІДЕО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *