"Скоро у Львові буде ще один фонтан": про ремонт площі Коліївщини, - ФОТО, ВІДЕО

[ad_1]

"Скоро у Львові буде ще один фонтан": про ремонт площі Коліївщини, - ФОТО, ВІДЕО
У Львові мають відкрити оновлену площу Коліївщини із фонтаном та новою назвою. 
Наразі у Львові триває реконструкція площі Коліївщини. Роботи на завершальному етапі. Як повідомляє кореспондентка 032.ua, мер Львова Андрій Садовий зазначив, що оновлену площу планують відкрити орієнтовно 12 вересня, а також думають і про її перейменування.
"Скоро у Львові буде ще один фонтан — криниця і з неї буде йти вода. Це унікальна площа, і вже на фінальній стадії реставрація. Будуть нові світильники, нові крісла, смітники, бруківка, нова атмосфера", — зазначив Андрій Садовий. 
Як зазначила архітекторка Ольга Криворучко, під час археологічних досліджень було знайдено місцезнаходження старої історичної криниці. Запроєктували її відновлення на тому ж місці, де вона була знайдена археологами. Можна побачити відтрасовані будинки — це те, що знайшли під час археологічних розкопок, і сам мур, який проходив вже більше по вул. Братів Рогатинців.

Відмовилися також від традиційних вуличних лавок, а планують встановити стільці. Самі мешканці були проти лавок, бо вони бояться скупчення великих компаній. Сама площа буде затишна, камерна, дуже житлова для місцевих. 
Окрім того, є вже нова робоча назва оновленої площі. Мер Львова назвав один із варіантів — площа Сусідів. 
Цей проєкт обговорювався і виконувався протягом 2 років, а реалізувався майже за 3 місяці. Загалом вартість становить орієнтовно 3 млн грн, місто дало 1 млн грн, а 2 млн грн — це кошти з європейських грантів. 

Відповідно до проєкту, тут вже проведено заміну всіх інженерних мереж, враховуючи археологічні дослідження, відновлено криницю на місці, де вона була у ХІХ ст., перекладено бруківку на проїжджій частині та змінено мощення тротуарів і площі. Протрасовано мури будівель іншим мощенням (цегляним), які були на цій площі до моменту її формування. Окрім того, протрасовано (каменем) оборонний мур, який виявили під час робіт.
Читайте також: Що буде у підземному переході на пл. Митній у Львові: розповів Садовий, — ВІДЕО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *