Важливі апдейти пошукових систем

Врахування результатів оновлень дозволяє оперативно скорегувати стратегію оптимізації сайту. Проводити аналітику результатів апдейту вкрай необхідно, адже це єдиний об’єктивний показник прогресу у пошуковому просуванні. Інформацію про оптимізацію сайту можете знайти на цьому блозі, а огляд важливих видів апдейтів далі.

Посилальний Update

Перерахунок всіх активних і відкритих посилань, що ведуть на сайт. Оновлення проводиться за фактом потрапляння в індекс нових документів з включеними посиланнями. Оновлення проводиться досить часто.

Текстовий Update

Періодичність оновлення залежить від формату сайту й політики додавання нового контенту. Якщо проєкт має новинний характер, актуалізація проходить кілька десятків разів на день. Чим частіше на сайті з’являються унікальні тексти, тим частіше пошукові системи їх індексують.   

Update поведінкових факторів

Це оновлення враховує середній час перебування користувачів на сайті, кількість відмов, активність аудиторії, глибину взаємодії, повторні відвідування та інші фактори. Види поведінкових апдейтів:

  • Повільний – тривалий аналіз за складним алгоритмом. Глобальні оновлення відбуваються раз в 4-7 місяців.
  • Мікроапдейти – до аналізу потрапляє незначний обсяг даних про останні тенденції у поведінкових факторах. Оновлення відбуваються раз на кілька днів або тижнів. 

Update класифікаторів

Процес полягає в присвоєнні нових класів сайтам або окремим документам. У пошукових системах існують класифікатори, що розділяють сайти на комерційні, інформаційні, новинні та інші типи. В результаті оновлення визначаються пріоритетні напрямки запитів для ресурсів з певним класифікатором.

Update дзеркал

Оновлення полягає у «склейці» в індексі дублів окремих сторінок або сайтів. Алгоритм приблизно раз у 2-4 тижні здійснює аналіз документів на наявність копій, після чого визначає, яка сторінка буде вважатися канонічною, а яка дзеркалом. В результаті в індексі зберігається тільки основний ресурс. 

Update Favicon

Оновлюються іконки сайтів, які демонструються в результатах пошукової видачі.

Update фільтрів

В рамках цього оновлення пошуковими системами вносяться зміни в параметри визначення спаму та інших небажаних явищ, а також в допустимі межі їх безкарної наявності на сайті. 

Update алгоритмів ранжирування

Це дуже важливий вид оновлення пошукових систем. Від нього, по суті, залежать подальші «правила» гри. 

Google випустив багато оновлень у 2021 році, але далі їх буде ще більше.

Серед найважливіших:

  • Експертний контент E-A-T.
  • Локальне SEO.
  • Оптимізація під мобільні версії.
  • Користувацький досвід.

Отже, завдання SEO-фахівців – постійно відстежувати заплановані зміни, вчасно покращувати сайт під вимоги Google. Краще робити це задовго до появи оновлень, щоб до моменту їх впровадження ресурс вже був готовий до нових алгоритмів. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *