Пристрої захисту від імпульсних перенапруг

Якщо Ви плануєте встановити у своєму будинку систему блискавкозахисту, а також якщо ви живете у грозових районах, то потрібно запланувати встановлення пристрою захисту від імпульсних перенапруг, з короткою назвою ПЗІП. Переглянути всі типи ПЗІП, а також придбати для приватного будинку ви можете на сайті enext.ua.

Принцип дії полягає у періодичному вимірі провідності. Варистатор не пропускає струм при множинному зростанні напруги, модулятор спрацьовує як буфер і стабілізує граничну частоту. Тріод-провідник подає його на вихідні з’єднання, при цьому параметри мережі не досягають аварійно-критичного рівня.

Типи та сфера застосування ПЗІП

Щоб правильно вибрати та купити пристрій захисту від імпульсних перенапруг, потрібно знати, в якій сфері воно застосовуватиметься.

Промисловістю випускаються ПЗІП трьох типів (іноді говорять «трьох класів») і кожен із них призначений для виконання свого завдання.

Тип I — призначений для гасіння найбільш високовольтних імпульсів і встановлюються у вступних щитах підстанцій, будівель та інших споруд. Витримують прямий удар блискавки. Зазвичай розраховані на імпульсний струм із формою хвилі 10-350 мкс. Часто ПЗІПи цього типу будуються на базі звичайних і газонаповнених розрядників, а тому гасять перенапругу не відразу і не повністю, а лише до величини, коли дуга в розряднику гасне. Пристрої з напругою спрацьовування до 2 кВ можуть будуватися на варисторах.

Тип II складається найчастіше з варистора і встановлюється у розподільних щитах. Його призначення – гасіння щодо невисоких та малопотужних імпульсів. Використовуються як другий рівень блискавкозахисту — гасять перенапруги, що залишилися після спрацьовування ПЗІП 1 типу. Витримують менші струми і напруги, але мають більшу швидкодію (25 нс проти 100 нс для розрядників), ніж перший тип. Характеристики пристроїв цього типу нормуються та випробовуються імпульсним струмом з формою хвилі 8/20 мкс та імпульсом напруги з формою хвилі 1,2/50 мкс.

Пристрої захисту від імпульсних перенапруг

Тип ІІІ. Це останній «ешелон» блискавкозахисту. Він може бути побудований на діодах або варисторах і здатний погасити відносно невеликі перенапруги та струми розряду, але мають високу швидкодію (3-5 нс). Встановлюються безпосередньо перед обладнанням. ПЗІП III типу може використовуватися і окремо від I і II як захист від перешкод комутаційного характеру.

Озйомотись з переліком продукції та отримати консультацію можна на сайті: https://enext.ua/uk/.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *