Львів позичить ще 14 млн євро на вирішення проблеми зі сміттям

Нову позику на понад 14 млн євро під 2,5% на вирішення сміттєвих проблем Львова схвалили міські депутати. Сплачуватиме її місто 15 років.

Як повідомляло у новинах Львова «Еспресо.Захід», рішення про позику вдалось прийняти лише після довгих дебатів і перенесення сесії.

Чому Львову потрібна чергова позика

Раніше неодноразово повідомлялося, що Львів не має грошей на повну рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу.

Також акцентувалось, що над можливістю отримати цю позику працювали з Кабміном та банком ще з 2018 року. Проте цей процес досі не завершився.

Через перемовини та перенесення сесії: як голосували за «сміттєвий» кредит для Львова

На минулотижневому засіданні сесії мерії Львова питання позики спровокувало жваве обговорення. Тому у її роботі довелось оголосили перерву від четверга до вівторка.

У вівторок, 30 листопада, депутати одразу взялися за розгляд питання сміттєвої позики. Мер Львова таки погодився, що розподіл грошей необхідно погоджувати депутатськими комісіями бюджету та екології. Згодом додали ще й комісію архітектури та містобудування.

Також бургомістр підтримав пропозицію депутатів на створення окремої комісії, яка контролюватиме розподіл кредитних грошей.

Мер Львова Андрій Садовий переконував міських обранців, що для комплексного завершення процесу рекультивації має відбутися не лише технічний етап, а й біологічний. У майбутніх планах є ще створення громадського простору.

Проте це не переконало міських обранців і вони наголосили ще й на тому, що від четверга не отримали від ЛКП пояснень на що витрачені попередні гроші, та як розподілити планують цю позику. Тож мер Львова знову оголосив перерву, щоб переконати депутатів.

У результаті рішення взяти чималеньку позику заради вирішення наболілих роками проблем Львова зі сміттям таки ухвалили. «За» проголосувало більш ніж дві третини депутатів Львівської міської ради.

Що передбачає прийняте на сесії Львівської міської ради рішення

Прийнятим рішенням ЛКП «Зелене місто» дозволили підписати угоду на передачу грошей з кредиту Європейського інвестиційного банку під гарантію мерії Львова.

Згідно з умовами позики місто платитиме 15 років під 2,5% річних. При цьому перші 3 роки місто матиме пільги.

Також прийнятим на сесії міської ради Львова передбачено обов’язковий звіт перед тим, як висувати на голосування такі важливі рішення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *