У Львові презентували збірку поезій Героя України Тараса Матвіїва, - ВІДЕО

[ad_1]

У Львові презентували збірку поезій Героя України Тараса Матвіїва, - ВІДЕО

Молодший лейтенант Тарас Матвіїв, військовослужбовець окремої механізованої бригади імені короля Данила, загинув у липні 2020 року, рятуючи життя бойових побратимів під час мінометного обстрілу.

Посмертно удостоєний звання Героя України. Тарас був журналістом, волонтером, громадським діячем, солдатом-добровольцем, письменником, повідомляє АрміяInform.

У Львові презентували збірку поезій Героя України Тараса Матвіїва, - ВІДЕО

Про літературний спадок звитяжного воїна ми дізнались сьогодні, відвідавши презентацію його книги «Тарас Матвіїв. Мої думки. Ритмопроза» в обласній бібліотеці для юнацтва у Львові. Упорядницею першого тому двотомника стала його мама Валентина. Сама вона також поетеса, вчителька.

— Видати збірку, книгу, спогади. Це була друга мрія сина у списку з 51 мрії, який ми знайшли вже після, — розповідає пані Валентина. — А першою була «Перемога: Крим і Донбас». Своє життя, свою молодість, всі свої сили, уміння й таланти Тарас поклав на вівтар цієї заповітної мрії — від перших днів Революції Гідності і аж до останнього подиху на передовій. Ми, батьки, здійснили цю мрію за нього. Як уміли, як відчували, як осягнули… Та всі, хто вже тримав цю першу ластівку в руках, кажуть, що вона неймовірна, і це приємно. Хіба ж могло бути інакше, коли в неї вкладена неймовірна душа сина, і наша неймовірно велика батьківська любов?!

Зі слів Валентини Матвіїв, два роки після загибелі сина були надзвичайно важкими.Вона, як упорядниця книги, готуючи її до друку, за цей час наче пройшла його шлях, його Голгофу, пропустила крізь себе всю його невимовно багату, глибоку, вразливу, люблячу, світлу душу.

Поезії, які увійшли до першого тому двотомника, досить цікаві для сприйняття — вони написані верлібром. Речитативним ритмом, що нагадує водночас і поезію, і прозу. Так, наче гойдається маятник, а разом із ним і світ навколо. Глибокі, філософські. Вони присвячені і коханню, і роздумам щодо війни, і надіям на світле майбутнє. Другий том двотомника планується до друку вже незабаром. До нього увійдуть виключно прозові твори загиблого Героя.

Читайте також: «Хочу, щоб світ знав, що українці б’ються!» — у Львові відкривається виставка художника УПА.

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *