Біля годовицького костелу на Львівщині провели мистецький пленер, щоб привернути увагу до стану храму

[ad_1]

Біля годовицького костелу на Львівщині провели мистецький пленер, щоб привернути увагу до стану храму
Щоб привернути увагу до годовицького костелу, який руйнується і потребує реставрації, відбувся мистецький пленер у рамках проєкту "Натхненні Пінзелем у Годовиці".
25-26 серпня біля Костелу всіх святих у Годовиці майже два десятки іменитих художників творили роботи, які через місяць представлять на виставці. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.
Ініціатор заходу — директорка "Арт студії" Івона Лобан, яка у лютому 2017 року вперше потрапила до годовицького костелу. Жінка хотіла побачити місце, яке у своїй книзі "Пів’яблука" описала Галина Вдовиченко. Відтоді храм залишився в Івониному серці і вона докладає зусиль, щоб його вберегти.
За чотири роки проєкт "Під Зорею Пінзеля" об’єднав різні види мистецтва. Відбулися: виставки живопису і конкурси скульптур "Натхненні Пінзелем", конкурс льодових скульптур, покази колекції одягу "Пінзель. Львів. Бароко", концерти симфонічної та органної музики, покази балету і вистав, концерти відомих співаків і артистів, велопробіг "На Івана до Іоана", конференції та лекції, покази фільмів, створений проморолик, присвячений І.Г.Пінзелю і його творчості. Завдяки активній діяльності проєкту костел в Годовиці внесли в "Туристичні маршрути Львівщини", про нього дізнались в Україні.
Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака розповідає, що до годовицького костелу багато львів’ян любить мандрувати на велосипеді. "Це чудовий велопрогулянковий маршрут. Також ми були тут і з проєктом "Експедиція громад", — додала Наталя Табака.
Наразі костел у Годовиці, на жаль, перебуває в стані руйнації і потребує негайних протиаварійних заходів. Цьогоріч у департаменті архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації для святині планують доопрацювати проєктно-кошторисну документацію, що є першим кроком до відновлення.

У тому, що костел має "жити" переконані усі учасники пленеру. На своїх роботах вони його точно увіковічили. Кожен художник побачив храм по-своєму. Ще місяць митці дороблятимуть свої твори, які потім можна буде оглянути на виставці.
Власний погляд на життя і творчість Пінзеля, таємничого майстра періоду пізнього бароко, який дивом з’явився на землях Галичини, майже 20 років провів і плідно творив, письменник Андрій Аркан описав у своєму романі "Я, Іоанн", який презентував під час заходу. А ще тут звучали пісні дуету "Берегиня" Народного дому села Годовиця і мелодії львівського скрипкового ансамблю "Sempre primo".
Читайте також: Львів’ян запрошують помолитися перед мощами святого Миколая
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *