В Україні розслідується понад 9 тисяч справ про воєнні злочини

[ad_1]

В Україні розслідується понад 9 тисяч справ про воєнні злочини

Понад 9 тисяч справ про російські злочини в Україні.

В Україні на сьогоднішній вже відкрито 9 тисяч 158 кримінальних проваджень, які пов’язані з суто воєнними злочинами. Розпочато процес притягнення до відповідальності за захоплення Чорнобильської АЕС. Про це повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, пише Уніан.

За словами генерального прокурора, кожного дня в Україні з’являються підстави для відкриття нових проваджень щодо злочинів, які стосуються загибелі цивільних, бомбардування, депортації дорослих цивільних осіб та дітей на територію держави-агресора.

«Розпочато процес притягнення до відповідальності злочинців. В тих місцях, які були деокуповані, у Київській, Сумській, Чернігівській областях, ми вже маємо ідентифікованих конкретних злочинців. Взагалі по Київські області – це 15 осіб, зокрема, по Бучі — 10. Вони притягаються за катування, гвалтування та мародерство. Також, розпочато процес притягнення до відповідальності за захоплення Чорнобильської АЕС», — зазначила Венедіктова.

Генеральний прокурор пояснила, що існує два шляхи для притягнення військових злочинців до реальної відповідальності.

«Перший шлях, коли злочинці фізично знаходяться у нас як військовополонені. Якщо у нас є докази, що вони гвалтували, вбивали, чинили інші злочини проти цивільних, тоді діємо через український суд. Другий, якщо злочинці виїхали з нашої території чи продовжують воювати, але точне місце їх перебування визначити неможливо. В такому випадку, поки у нас немає факту, що вони неживі, ми маємо притягати їх до відповідальності, щоб вимагати їх арешт. Тут діє заочне обвинувачення. За ним у нас вже є 620 підозрюваних, серед них російські військові, політики, відомі пропагандисти — всі вони знаходяться в РФ», — повідомила Венедіктова.

Генеральний прокурор додала, що збір доказів триває щоденно, проводяться допити потерпілих та свідків. З українськими слідчими співпрацюють професійні команди міжнародних фахівців та помічників слідчих, серед яких французькі та словацькі експерти, також незабаром очікуються і з Литви.

Читайте також: Біля кордону росії з Україною обрушився залізничний міст

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *