"Від гольф-поля до великого парку": долю Грибовицького сміттєзвалища після рекультивації визначать через конкурс

[ad_1]

"Від гольф-поля до великого парку": долю Грибовицького сміттєзвалища після рекультивації визначать через конкурс
Долю Грибовицького сміттєзвалища після рекультивації визначать через оголошення конкурсу на кращу концепцію розвитку цієї території. Серед варіантів, які пропонуються, облаштування тут гольф-поля, великого парку тощо.
На Грибовицькому сміттєзвалищі триває рекультивація, яка відбувається у два етапи — технічний та біологічний. Перший обіцяють завершити влітку 2022 року. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
"Колишній полігон твердих побутових відходів — це сьогодні будівельний майданчик, де повним ходом йдуть роботи по першому етапу технічної рекультивації, яка має бути звершена до кінця липня 2022 року. Після цього буде наступний етап — це біологічна рекультивація, коли буде великий шар ґрунту, будуть висаджуватись відповідні дерева, кущі. Це буде така екологічна територія в нашій об`єднаній громаді. Дуже великий об`єм робіт вже виконано. Бачимо, що зникло вже 2 озера з інфільтратом, відбувається очистка, дуже якісне обладнання. Роботи тривають активно, зауважень до компанії-підрядника нема, лише щоб погодні умови давали можливість ці темпи не збавляти", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Рекультивацію сміттєзвалища мають завершити до 2025 року. Після технічного буде біологічний етап рекультивації, який буде тривати близько трьох років, очікувано з 2022 по 2025 рік.
"Завершення усіх робіт — це 2024-2025 роки, коли тут має бути трава, кущі, дерева. А що між ними — це ми маємо спільно прийняти рішення, бо були різні варіанти — від гольф-поля, закінчуючи великим парком, зоною відпочинку, лавочками. Думаю, що ми з громадою будемо приймати рішення", — зазначив міський голова.

У ЛКП "Зелене місто" додають, що після завершення цих робіт звалище буде екологічно безпечним і доступним для людей.
"Підрядник зараз завершує роботи із перепрофілювання купола з фронтової сторони і є на стадії вкривання куполу ізоляційними матеріалами, аби забезпечити непотрапляння в тіло полігону опадів, а також щоб біогаз, який виділяється з тіла полігону, був правильно зібраний і впроваджений у систему. Окрім того, паралельно відбуваються роботи з монтажу системи по фільтрату. Окремо працює станція очистки фільтрату — 2 контейнери по 150 куб м на добу. Тобто паралельно триває комплексна рекультивація: відповідно до графіку та проєктної документації, робиться все чітко та правильно за вимогами Європейського Союзу, відповідно до європейських норм, а також до чинного українського законодавства. Це перший етап — технічна рекультивація. Ми уклали договір із підрядником у липні 2020 року. Згідно з графіком реалізації проєкту, ми повинні завершити в липні-серпні 2022 року.
Для чого все це? У першу чергу, саме тіло полігону повинне бути відрізане від природи, щоб купол стабілізувався, а полігон став безпечним. Це світовий досвід. Тобто ми робимо ці речі, щоб пізніше сюди могли приходити люди та відпочивати. Свого часу багато полігонів, і ми знаємо багато прикладів, де після рекультивації можна було спокійно проводити заходи, де відкривають театри, відбуваються форуми тощо. У 2025 році ми очікуємо побачити завершення рекультивації. Після цього є певний час для моніторингу полігону. Опісля, як зазначив міський голова, буде проведено конкурс на вибір найкращої ідеї для подальшого розвитку та використання цього місця", — зазначив директор ЛКП "Зелене місто" Тарас Калужний.
Як відомо, наприкінці травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі внаслідок пожежі стався обвал. Через це загинуло троє рятувальників і один комунальник. Після трагедії на полігон перестали вивозити сміття і закрили.
Читайте також: Прогулянка "Горіховим гаєм": екскурсія мальовничими місцями парку, — ФОТО
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *