На Львівщині з 1 вересня вчителі, студенти та школярі старших класів повинні бути на навчанні у масках

[ad_1]

На Львівщині з 1 вересня вчителі, студенти та школярі старших класів повинні бути на навчанні у масках
Напередодні 1 вересня Головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив дві постанови: № 9 — про роботу закладів освіти всіх рівнів, № 8 – про роботу дитячих дошкільних закладів.
Про це розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.
«Постанова № 9 передбачає, що викладачі/вчителі і студенти/школярі проводять навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години, вчителі повинні мати забезпечення масок не менше ніж на 5 днів постійно на робочому місці. Учні 1-4 класу під час навчального процесу можуть перебувати без масок. При вході в заклад освіти повинен бути антисептик, місця для проведення гігієнічної обробки рук, обов’язково один раз на 10 хвилин має відбуватися провітрювання приміщень. Жодна особа ні з числа викладачів, ні вчителів, ні з числа дітей не можуть прийти в заклад освіти з ознаками ГРВІ. Люди, які проконтактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови  несе директор школи або ректор ВНЗ, керівник закладу освіти, де буде відбуватися навчальний процес. Всі батьківські збори можуть відбуватися виключно онлайн», — пояснила Наталія Іванченко.
«Постанова № 8 регламентує роботу дошкільних закладів освіти. Принцип той самий — посилення дезінфекційного протиепідемічного режиму. Але є нюанс: в ДНЗ в період карантину категорично заборонено використовувати м’яконабивні іграшки. Іграшки можуть бути лише такими, які піддаються належній дезінфекційній обробці і обробці миючими засобами. Тому, оскільки утворюються організовані колективи, зростає ризик збільшення числа хворих на Львівщині. Дельта-штам може уразити більшу кількість і дітей, і молодого населення. Це означає, що якщо людина має хоча б найменшу  ознаку ГРВІ, це є підставою повідомити про це сімейного лікаря і пройти обстеження на ковід. У разі підтвердження діагнозу слід чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу», — додала Наталія Іванченко.
Вона також наголосила, що на сьогоднішній день, окрім проведення двократної вакцинації 70% населення, іншого способу подолати пандемію, не існує.
«Чим більше свідомих людей вакцинуються, тим швидше ми зможемо повернутися до звиклого життя», — зазначила епідоміологиня.
Також зазначимо, як повідомляють у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, де проводять дослідження тестів на ковід, на разі Дельта-штам зафіксували у 24-х мешканців Львівщини, 1 особа померла.
Читайте також: Коронавірус у Львові та області: скільки хворих станом на 31 серпня
Джерело: 032.ua

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *