Як часто жінкам необхідно відвідувати гінеколога та уролога

Чекати, поки “припече”, а вже потім бігти до лікаря. Знайома ситуація? Деякі жінки подовгу закривають очі на симптоми, які сигналізують про проблеми з жіночим здоровʼям та відтягують похід до лікаря. Як наслідок запущені хвороби органів сечостатевої системи провокують серйозні проблеми з репродуктивною системою та переходять у хронічний, невиліковний стан. 

Так нехтувати здоровʼям не можна! Фахівець медичного центру “Омега-Київ”, лікар гінеколог наголошує: щоб підтримувати жіноче здоровʼя в порядку, жінка має проходити медичний огляд регулярно, навіть якщо не має скарг та виразних хворобливих симптомів. З цієї статті ви дізнаєтеся, як часто та за появи яких симптомів представницям прекрасної статі потрібно відвідувати гінеколога та уролога. 

Заплануйте візит до гінеколога

Медики наголошують: гінеколога потрібно відвідувати регулярно з початку статевого життя. Якщо скарг та болісних симптомів немає, достатньо пройти профілактичний огляд раз на рік, а по досягненні 30-річного віку — двічі на рік. 

Проте щойно у жінки зʼявляються хворобливі симптоми — біль внизу живота або під час статевого акту, нетипові видалення, збій менструального циклу — потрібно одразу записатись на консультацію до гінеколога. 

Бо такі хвороби, як запалення придатків, позаматкова вагітність, розрив кісти потребують екстреної медичної допомоги. Навіть сильні періодичні болі у жінок не є нормою — болючі спазми у “ці дні” можуть свідчити про наявність запалення статевих органів.

Коли потрібна консультація уролога

Також рекомендуємо дізнатися, де знаходиться найближча до вас урологія київ, а саме урогінекологічне відділення, де обстежують жінок. Адже через близьке фізіологічне розташування органів статевої та сечовидільної системи у жінки, деякі урологічні захворювання мають схожу на гінекологічні недуги симптоматику. 

Так, біль у животі може бути проявом не лише гінекологічного захворювання, але й ознакою циститу або уретриту, які лікує уролог. Саме тому гінеколог направляє пацієнтку на обовʼязкове обстеження до уролога, якщо на підставі проведеного ним огляду та результатів аналізів гінекологічний діагноз не підтверджено. 

Зручно, коли обидва фахівці консультують в одній клініці, й пацієнтка може швидко пройти і гінекологічне, і урологічне обстеження, як це практикує медичний центр “Омега-Київ”. У цьому приватному медцентрі вас запишуть на прийом у зручний час й ви точно потрапите до кабінету спеціаліста без черги.

Урологічний огляд, до речі, схожий на гінекологічний — також проводиться у кріслі. Саме так медик перевіряє стан сечоводу та сечового міхура. Заразом уролог пальпує живіт та зону нирок.

Як бачимо, урологічний огляд, на відміну від гінекологічного, не входить до переліку періодичних обовʼязкових обстежень для жінок. Проте за наявності скарг або хронічних захворювань, необхідно записатися на прийом до цього фахівця якнайшвидше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *