Вибір радіаторів опалення

При проектуванні систем опалення приватного будинку або при ремонті в квартирі часто постає питання вибору опалювальних приладів, а саме радіаторів опалення. В даний час на ринку радіаторів опалення присутня безліч виробників, які пропонують свою продукцію і вибрати тип батарей — непросте завдання.

Якщо ви замовили проектування системи опалення, то професійні сантехніки нашої компанії підкажуть вам оптимальне рішення для вашого об’єкта — і це найправильніший шлях. Але якщо ви самі займаєтеся заміною батарей у квартирі або котеджі, або просто хочете розібратися в цій темі, то ця стаття для вас.

Ми розглянемо основні типи радіаторів опалення, обговоримо їх особливості, переваги та недоліки, і спробуємо зробити певні висновки.

На сьогоднішній день на ринку радіаторів опалення найбільш затребуваними типами батарей є: сталеві панельні радіатори, чавунні радіатори різних форм, біметалеві радіатори та алюмінієві радіатори, а також набувають все більшого поширення -конвектора. Розглянемо кожен із типів докладніше.

Сталеві панельні радіатори

Сталеві панельні радіатори — це опалювальні прилади з конвекційним способом передачі тепла. Практично всі панельні радіатори мають схожі технічні характеристики. Висока тепловіддача, зручність монтажу та доступні ціни роблять ці прилади найвикористовуванішими для автономного опалення котеджів або багатоповерхових будинків з автономними котельнями. Однак, незважаючи на всі ці плюси та сучасний зовнішній вигляд, для використання у квартирах та приватних будинках, які підключені до міських теплових мереж ці радіатори не підходять, тому що вимагають високої якості теплоносія та бояться гідравлічних ударів.

Чавунні радіатори

Цей вид радіаторів має хорошу теплопровідність, витримує високий тиск і нейтральний до вибору теплоносія. Тому чавунні радіатори використовуються в системах опалення з поганою підготовкою теплоносія (підвищена агресивність, забрудненість та ін.). Якщо взяти до уваги наявність на ринку продукції зарубіжних виробників з високою якістю лиття та відмінним дизайном за відносно невисокої ціни, то за їх майбутнє можна не хвилюватися. На жаль, гідравлічні удари чавунні радіатори переносять погано, і це треба враховувати при їх виборі.

Алюмінієві радіатори

Гарне алюмінієве лиття, секційна конструкція, мала вага, висока тепловіддача привертає увагу як фахівців, так і конкретних споживачів до алюмінієвих радіаторів. Основною проблемою при експлуатації алюмінієвих радіаторів є необхідність у підтримці значення РН (кислотність теплоносія) у дуже вузькому діапазоні, що робить їх малопридатними для установки в багатоквартирних будинках, та й в індивідуальному будівництві вони теж не завжди застосовні. Іншою проблемою даного типу радіаторів є газоутворення в приладах, що може призводити до постійного завозу системи опалення, якщо вона не спроектована з урахуванням цього фактора. Також треба поставитися з увагою до наявності металів-антагоністів у системі опалення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *