У Львові стартував Конгрес Культури UKRAINE! UNMUTED

[ad_1]

У Львові стартував Конгрес Культури UKRAINE! UNMUTED

Сьогодні у Львові стартував ІІІ Конгрес Культури. Його тема UKRAINE! UNMUTED (Україна бере голос). У фокусі – нові реалії та виклики, що постали перед українським суспільством і сферою культури після 24 лютого 2022 року.

Про це повідомляє Львівська міськрада.

Конгрес Культури у Львові — сталий майданчик для фахового критичного огляду культурного процесу. Щоразу Конгрес збирає близько 300 представників сфери культури з України та з-за кордону і цей рік не став винятком.

«UKRAINE! UNMUTED, Україна бере голос – саме про це наш сьогоднішній конгрес. Від команди Інституту стратегії культури, від усіх кураторів і кураторок я вітаю нас усіх з можливістю побути разом, побачити одне одного, поміркувати, подумати, пошукати сенси. Попереду у нас три дні насиченої програми, що складається з трьох тематичних блоків (Мова війни, Міграція, Пробудження голосу, а також супровідну програму «Разом» і мистецьку програму «Український зріз»), тому матимемо нагоду говорити про різне. Попереду все найважливіше, тому будемо шукати те, про що ми не говорили ці півтора роки», – наголосила Юлія Хомчин, директорка Інституту стратегії культури, координаторка Конгресу Культури.

Важливо, що конгрес розпочали із згадки імен тих діячів культури, які віддали своє життя в боротьбі за України, та вшанували їх хвилиною мовчання. Тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зазначив, що зараз наш обов’язок перед собою, перед тими, кого вбила росія, перед усім світом — зробити так, щоб Україна брала голос (Ukraine unmuted)

«Сьогодні є місце для пафосу, бо це те високе, що нас об’єднує – цінності нашої країни, наших людей, наше спільне майбутнє, яке ми вибудовуватимемо після війни. Тема об’єднання сьогодні є однією з найважливіших, тому дуже важливо зараз зробити так, щоб конкурентні середовища, в тому числі в сфері культури, об’єдналися. Ми маємо зберегти те, що ми маємо, бо після тривалого періоду воєнних дій ми мусимо констатувати великі втрати: матеріальні, духовні, людські. Відтак нам потрібен якісний і дієвий план дій, щоб в той момент, коли українські Збройні сили повернуть нам українські території, ми всі чітко знали, що маємо робити. Дякую всім, хто тут зібрався, давайте напрацьовувати наше майбутнє разом», – зазначив Ростислав Карандєєв, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України.

Спікер(к)и цьогорічного Конгресу Культури представляють культурну й суміжні сфери, інституції та незалежний сектор, Україну й інші країни. Серед них: Кшиштоф Чижевський, Діана Воннак, Роберт Кемпбел, Нерміна Омербеґович, Аполена Рихлікова, Ольга Хребор, Олеся Мілованова, Олександра Азархіна, Галина Григоренко, Катерина Ботанова, Олеся Островська-Люта, Володимир Шейко, Юлія Ваганова, Юлія Федів, Алім Алієв, Олександр Сушко, Єва Якубовська, Олена Гусейнова, Оксана Форостина, Юля Хомчин, Роман Кечур, Борис Філоненко, Лариса Денисенко, Алевтина Кахідзе, Павло Маков, та інші.

«В цій залі є дуже багато поважних людей – представники міністерства, обласної та міської влад, ректори університетів, харківської та львівської академій мистецтв, представники фундацій, керівники важливих інституцій та навіть нобелівська лауреатка. Ви всі щоденно творите зміни, тому нам дуже важливо і цінно сьогодні бути з вами разом.

Ворог впродовж багатьох століть намагається стерти нашу ідентичність, і саме культура дає опір цьому. Культура – це конкретні люди, які своїми щоденними кроками розвивають нашу країну і дають жорстку відповідь всім, хто хоче стерти українців зі Землі. Дякую всім дієвцям, які сьогодні тут є, бо ви вже багато зробили, зараз багато робите і завтра продовжите це робити», – Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Програма конгресу є дуже насиченою та різноманітною. Вхід на події вже закритий, але їх будуть транслювати онлайн:

YouTube Інституту стратегії культури: https://www.youtube.com/@CulturalStrategyInstitute

YouTube Конгресу Культури: https://www.youtube.com/@lvivculturecongress

Читайте також: Куди піти у Львові: «Модуль тимчасовості» покаже роботи 28 художників світу.

[ad_2]

Источник: 032.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *